رضا زارعی: با مسببین مرگ سنگ نورد برخورد می گردد

به گزارش وبلاگ عکسهفته گذشته مرتضی نادی از مربیان کوهنوردی کشورمان در جریان آزمونی که برگزاری آن از طرف فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی برنامه ریزی شده بود دچار سقوط شد و جان خود را از دست داد.

رضا زارعی: با مسببین مرگ سنگ نورد برخورد می گردد

در همین زمینه بعضی از مربیان فعال در این رشته با مطرح کردن مواردی حقوقی و فنی خواهان رسیدگی پرونده مرگ همکار خود شدند.

البته فدراسیون کوهنوردی هم میخواهد در نشستی ویژه با حضور کارشناسان مربوطه موضوع را آنالیز و در خصوص آن اعلام رای کند.

رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در تبادل نظر با وبلاگ عکس با تاکید بر این موضوع گفت: از اینکه در یک آزمون رسمی با چنین حادثه ای روبرو شدیم متاسفم. فردی که جان خود را از دست داد از مربیان جوان فدراسیون و آینده دار در این رشته بود. به طور حتم در نشستی کارشناسانه پرونده این حادثه را آنالیز خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه این نشست طی هفته جاری برگزار خواهد شد: با مسببین حادثه مرگ مرتضی نادی برخورد می کنیم. ضمن اینکه امیدواریم آنچه از جلسه مورد نظر بدست می آید درسی گردد برای اینکه در آینده اتفاقات مشابه رخ ندهد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی در واکنش به اینکه بعضی از مربیان نسبت به دوره برگزار گردیده نقد فنی و حقوقی وارد نموده اند توضیح داد: قطعا برای برگزاری هر دوره آموزشی در هر سطحی الزاماتی احتیاج است که بر اساس آن دوره های مورد نظر را برگزار می کنیم.

وی گفت: اولین رکن در برگزاری هر دوره ای هم مهیا بودن شرایط لازم برای امنیت و ایمنی شرکت کنندگان است. به همین دلیل در هیچ یک از دوره هایی که تا امروز و پیش از حادثه مورد نظر برگزار کردیم چنین حادثه تلخی را شاهد نبودیم. چرا که تمام الزامات مورد نظر و لازم رعایت شده بود.

زارعی تاکید نمود: فدراسیون کوهنوردی پیش از این نمونه های زیاد از این دوره های آزمون را برگزار کرد. افراد زیادی در آن شرکت کردند و با مدرک آن مربی شدند. در همه این دوره ها الزامات لازم رعایت شده بود اما به هر حال اتفاقی که هفته گذشته رخ داد به دلیل یک سهل انگاری بوده است که باید آنالیز گردد.

وی با بیان اینکه هیچ حادثه ای بدون خطا نیست، ادامه داد: این موضوع باید به طور کامل کالبدشکافی گردد اما حادثه اتفاق افتاده هیچ دلیلی بر این نیست که الزامات و سخت گیری های لازم برای برگزاری دوره مورد نظر اعمال نشده است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی در پاسخ به این موضوع که این گونه عنوان شده که سازمان هواشناسی برای روز حادثه شرایط جوی نامساعد پیش بینی نموده بود و با این شرایط آزمون مورد نظر برگزار گردید، گفت: قرار بر این بود دوره مورد نظر در قزوین برگزار گردد. اما به دلیل پیش بینی بارندگی و اینکه احتمال ریزش سنگ وجود داشت محل آن را به استان البرز تغییر دادیم. در خصوص منطقه ای که آزمون را در آن برگزار کردیم پیش بینی مبنی بر بارش نداشتیم. اگر غیر از این بود چرا شاهد بارندگی نبودیم.

زارعی همچنین در خصوص اینکه نسبت به مسئولیت داشتن افرادی از فدراسیون در دوره آموزشی مورد نظر و اینکه با این شرایط امکان شکایت مهیا نیست نقد وارد شده است، تاکید نمود: وقتی خطا صورت بگیرد می توان از خطاکار با هر شرایطی شکایت کرد. افرادی هم که در فدراسیون و این دوره مسئولیت داشته اند جزو بهترین ها هستند اما در هر صورت موضوع به صورت دقیق آنالیز خواهد شد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در خاتمه گفت: طی این هفته اولین نشست برای آنالیز حادثه استان البرز را برگزار می کنیم. این نشست با حضور کادر برگزاری دوره مورد نظر و شش کارشناس مجرب برگزار می گردد. در نهایت هم پس از اتمام جلسات لازم و تکمیل گزارش، نتیجه به وزارت ورزش اطلاع رسانی خواهد شد و در اختیار عموم هم قرار می گیرد.

وبلاگ عکس کسب اطلاع نموده که نشست موردنظر برای آنالیز پرونده مرگ مرحوم مرتضی نادی فردا سه شنبه برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رضا زارعی: با مسببین مرگ سنگ نورد برخورد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضا زارعی: با مسببین مرگ سنگ نورد برخورد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید