شانس برد در آخرین لاتاری خودرو

به گزارش وبلاگ عکس، در آخرین فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو ویژه اسفندماه 1401 در حالی حدود یک میلیون و 900هزار تقاضا به ثبت رسید که تنها 10هزار و 300 دستگاه محصول در این مرحله عرضه شد.

شانس برد در آخرین لاتاری خودرو

به گزارش دنیای اقتصاد، با این حساب، شانس برنده شدن در این طرح برای هر متقاضی (به طور کلی و بدون در نظر گرفتن سهمیه بندی مادران و فرسوده ها) یک به 185 است. به عبارت بهتر، از هر 185 نفر شرکت کننده در طرح فروش اخیر ایران خودرو، تنها یک نفر شانس برنده شدن داشته است. این البته در حالی است که با توجه به وجود سهمیه مادران و فرسوده ها، شانس حقیقی متقاضیان متفاوت از یکدیگر است.

بنابر آمار منتشره از سوی ایران خودرو، 480هزار و 140 نفر تحت عنوان مادران دارای دو فرزند در طرح فروش اخیر ایران خودرو شرکت نموده اند، حال آنکه ظرفیت در نظرگرفته شده برای آنها تنها پنج هزار دستگاه بوده است. با این حساب از هر 96 مادر شرکت کننده در این فروش، تنها یک نفر به عنوان برنده انتخاب شده است. بیشترین تقاضا در این بخش به سورن پلاس بنزینی با آمار ثبت نامی بالغ بر 165هزار دستگاه مربوط می گردد و کمترین تقاضا نیز برای هایما اس 5 با تقاضایی کمی بیش از 40هزار دستگاه ثبت شده است.

اما در طرح فروش مربوط به اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده نیز کمی بیش از مادران تقاضا به ثبت رسیده است. طبق آمار، 481هزار و 337 نفر در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت نموده اند؛ این در حالی است که تنها هزار دستگاه ظرفیت برای آنها در نظر گرفته شده است. با این حساب شانس برنده شدن در این طرح برای متقاضیان یک به 482 نفر بوده است. بیشترین تقاضای ثبت شده در بخش خودروهای فرسوده به سورن پلاس بنزینی مربوط می گردد. طبق آمار، حدود 186هزار نفر برای خرید این خودرو ثبت نام نموده اند. این در حالی است که کمترین تقاضای ثبت شده در این بخش به هایما اس 5 مربوط می گردد. برای این خودرو تقاضایی کمتر از 34هزار دستگاه در طرح فروش اخیر ایران خودرو به ثبت رسیده است.

در نهایت بیشترین تقاضا در فروش اخیر ایران خودرو نصیب مشتریان عادی شده است. بنابر آمار منتشره، 937هزار و 222 نفر در طرح عادی فروش محصولات ایران خودرو ثبت نام نموده اند؛ این در حالی است که ظرفیت تنها سه هزار دستگاهی برای آنها در نظر گرفته شده است. با توجه به اعداد موردنظر، تقریبا از هر 313 نفر فقط یک نفر دستش به محصولات عرضه شده ایران خودرو رسیده است. بیشترین تقاضای ثبت شده در طرح عادی فروش ایران خودرو به دنا پلاس اتومات مربوط می گردد که آماری بالغ بر 470هزار دستگاهی را به خود اختصاص داده است. بعلاوه کمترین تقاضا نیز در بخش عادی فروش، به هایما اس 5 مربوط می گردد. برای این خودرو تنها 13هزار و 526 نفر ثبت نام نموده اند.

منبع: فرارو

به "شانس برد در آخرین لاتاری خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس برد در آخرین لاتاری خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید