شگفت انگیز ؛ صعود والیبال ایران با وجود شکست های پیاپی!

به گزارش وبلاگ عکس، تیم ملی والیبال ایران به لطف پیروزی سامورایی ها مقابل هلند، در رنکینگ جهانی یک پله صعود داشت.

شگفت انگیز ؛ صعود والیبال ایران با وجود شکست های پیاپی!

به گزارش وبلاگ عکس، تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت های والیبال در آمریکا به مصاف فرانسه و بلغارستان رفت و به ترتیب با نتایج 3-0 و 3-2 مقابل حریفانش مغلوب شد.

باتوجه به عدم صدور ویزا از سوی آمریکا برای تمامی بازیکنان ایران و بعلاوه عطایی به عنوان سرمربی والیبال ایران، فدراسیون دنیای اعلام داشت که امتیازات تیم ملی والیبال ایران در رنکینگ دنیای ثابت خواهد بود و نتایج هفته سوم برای ایران و حریفانش در رنکینگ دنیای محاسبه نخواهد شد.

با این تفاسیر، باخت ایران در دو بازی اول در رنکینگ دنیای ایران تاثیرگذار نبود. اما پس از شکست هلند مقابل ژاپن، هلندی ها در رنکینگ دنیای امتیاز از دست دادند و با 240.47 امتیاز و یک پله سقوط در رده یازدهم رده بندی قرار گرفتند. تیم ملی والیبال ایران که پیش از آغاز هفته سوم لیگ ملت ها 241.05 امتیاز داشت، به لطف شکست هلند در رنکینگ دنیای یک پله صعود داشت و به رده دهم دنیا رسید.

والیبال ایران پیش از آغاز لیگ ملت های 2023، دارای 267 امتیاز بود و با این امتیاز در رده دهم دنیا قرار داشت. پس از عملکرد ضعیف ایران در هفته نخست لیگ ملت های والیبال، ایران یک پله سقوط کرد و با امتیاز 250.08 در رده یازدهم ایستاد.

والیبال ایران در هفته دوم لیگ ملت ها مقابل آلمان به پیروزی رسید اما مقابل ایتالیا، آمریکا و هلند مغلوب شد. شکست ایران مقابل هلند باعث شد که تیم هلند جایگاه دنیای ایران در رده یازدهم را کسب کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "شگفت انگیز ؛ صعود والیبال ایران با وجود شکست های پیاپی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگفت انگیز ؛ صعود والیبال ایران با وجود شکست های پیاپی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید