(عکس + ویدئو) رونمایی از خودرو مسابقه ای پرنده سرنشین دار دنیا

به گزارش وبلاگ عکس، ایراسپیدر ام کی 4 از طراحی زیبایی برخوردار است و این ویژگی در مقایسه با دیگر خودرو های عمودپرواز الکتریکی بلافاصله جلب توجه می نماید...

(عکس + ویدئو) رونمایی از خودرو مسابقه ای پرنده سرنشین دار دنیا

رویای استفاده از خودرو های پرنده در حال تبدیل شدن به واقعیت است، اما در این میان یک شرکت استرالیایی به نام الودا اروناتیکس (Alauda Aeronautics) پیش از یادگیری راه رفتن گویا قصد دویدن دارد. این شرکت با معرفی ایراسپیدر ام کی 4 (Airspeeder MK4) نخستین خودرو مسابقه ای پرنده سرنشین دار دنیا را معرفی نموده است.

ایراسپیدر ام کی 4 خودرو پرنده ای است که از هیدروژن نیرو می گیرد و بیشینه سرعت 360 کیلومتر بر ساعت و برد حرکتی 300 کیلومتر را ارائه می نماید. قرار است ایراسپیدر ام کی 4 در سری مسابقات ایراسپیدرر 2024 برای نخستین بار در معرض دید عموم قرار بگیرد.

ایراسپیدر ام کی 4 از طراحی زیبایی برخوردار است و این ویژگی در مقایسه با دیگر خودرو های عمودپرواز الکتریکی بلافاصله جلب توجه می نماید. طراحی این خودرو پرنده شباهت هایی با یک خودرو مسابقه ای فرمولا 1 دارد. با پروانه هایی که به جای چرخ ها قرار گرفته اند، این خودرو فرم آیرودینامیکی مشابهی را ارائه نموده که با یک مونوکوک فیبرکربنی با بال هایی در جلو و عقب و یک کابین تک سرنشین بین آن ها جلب توجه می نماید.

پروانه های که وظیفه حرکت خودرو پرنده ایراسپیدر ام کی 4 را بر عهده دارند در جایی که به طور معمول شاهد حضور چرخ ها هستیم، قرار دارند. پروانه های این خودرو پرنده می توانند رو به بالا، جلو یا پهلو تغییر شرایط داده تا به بلند شدن خودرو از زمین، حرکت رو به جلو و گردش در هوا یاری نمایند.

تاندراسترایک هیدروژن توربوژنراتور قلب تپنده ایراسپیدر ام کی 4 محسوب شده که یک پیشرانه الکتریکی توربوژنراتور با توانایی فراوری 1340 اسب بخار (1000 کیلووات) نیرو است که به طور خاص برای استفاده در خودرو های عمودپرواز الکتریکی طراحی شده است. این پیشرانه امکان دستیابی به بیشینه سرعت 360 کیلومتر بر ساعت در تقریبا 30 ثانیه را فراهم می نماید.

وزن برخاست از زمین ایراسپیدر ام کی 4 برابر با 950 کیلوگرم اعلام شده است. زمانی که در هوا واقع شده است، یک سامانه رانش گیمبال تحت کنترل هوش مصنوعی به این خودرو پرنده امکان مانور را می دهد. هر پروانه روی یک گیمبال چاپ سه بعدی سبک وزن نصب شده که به ایراسپیدر ام کی 4 اجازه می دهد به سرعت در هر جهتی حرکت نموده و حتی گردش های تند در هوا انجام دهد.

نسخه پیشین این خودرو پرنده که به نام ام کی 3 شناخته می شد با موفقیت بیش از 350 پرواز آزمایشی کنترل از راه دور را انجام داد و حتی در سال 2022 در دو مسابقه نمایشی ایراسپیدر در استرالیای جنوبی شرکت کرد. ام کی 4 قرار است در سری مسابقات ایراسپیدر 2024 به عنوان نخستین خودرو مسابقه ای پرنده سرنشین دار حضور داشته باشد.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیومنبع: فرادید

به "(عکس + ویدئو) رونمایی از خودرو مسابقه ای پرنده سرنشین دار دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس + ویدئو) رونمایی از خودرو مسابقه ای پرنده سرنشین دار دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید