ماجرای نقابداران گوشی قاپ!

به گزارش وبلاگ عکس، تغییر شیوه های عملیاتی و رصد های اطلاعاتی با همکاری بازاریان مشهدی، در حالی به دستگیری دزدان نقابدار انجامید که تا به امروز حدود 18 شاکی موتورسواران گوشی قاپ را در حوزه استحفاظی کلانتری میرزاکوچک خان مشهد شناسایی نموده اند.

ماجرای نقابداران گوشی قاپ!

به گزارش، فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته با بیان این مطلب و در تشریح شیوه های جدید عملیاتی پلیس برای مبارزه با جرایم کیف زنی و گوشی قاپی به خراسان گفت: آنالیز کارشناسی و تجزیه و تحلیل های پلیسی پرونده های گوشی قاپی در بعضی نقاط شهر حاکی از آن بود که بیشتر سرقت ها در ساعات خلوت بین 14 تا 16 اتفاق افتاده است.

سرهنگ عباس صارمی اضافه نمود: به همین دلیل در نشست های تخصصی مبارزه با جرایم سرقت توسط کارشناسان و فرماندهان کلانتری ها، این موضوع مورد ارزیابی و آنالیز های دقیق نهاده شد و بدین ترتیب با صدور دستوری به سر کلانتری های مشهد، شیوه های تاکتیکی مبارزه با جرم در بعضی مناطق شهر تغییر کرد. مقام ارشد انتظامی مشهد یادآور شد: براساس محتویات پرونده های گوشی قاپی، گروه های گشت نامحسوس در ساعات خلوت و به ویژه در مناطق مهم و مراکز تجاری شهر تقویت شدند تا افراد مظنون زیر ذره بین پلیس قرار گیرند. از سوی دیگر نیز طرح ویژه ای برای همکاری بازاریان و متصدیان فروشگاه ها با مراکز انتظامی به مرحله اجرا درآمد تا بازاریان و فروشندگان هرگونه تردد های افراد مشکوک در خیابان ها و مراکز تجاری را به پلیس گزارش دهند.

سرهنگ صارمی ساداتی افزود: در راستای اجرای طرح تعامل با بازاریان، چند روز قبل یکی از فروشندگان پوشاک در خیابان ایثار مشهد با پلیس تماس گرفت و از پرسه زنی مشکوک موتورسوارانی اطلاع داد که حدود 40 دقیقه در این محدوده تردد و به اصطلاح زاغ زنی می کردند.

رئیس پلیس مشهد ادامه داد: به محض دریافت این خبر، بی درنگ گروه نامحسوس تجسس کلانتری با نظارت و فرماندهی مستقیم سرهنگ باقی زاده حکاک (رئیس کلانتری میرزاکوچک خان) وارد عمل شدند و در پوشش مبدل به سوی خیابان شهید علیمردانی و ایثار حرکت کردند. وی گفت: نیرو های تجسس به طور نامحسوس به تعقیب سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت پرداختند که صورت های خود را به بهانه سرما به طور کامل با شال پوشانده بودند.

این مقام انتظامی توضیح داد: پس از حدود 20 دقیقه تعقیب و مراقبت پنهانی، راکب موتورسیکلت در جهت خلاف حرکت خودرو ها از سمت میدان ابوریحان به سوی خیابان ایثار بازگشت.

در این هنگام نیرو های پلیس دریافتند که دو جوان موتورسوار قصد ارتکاب جرم را دارند بنابراین بلافاصله معینات ظاهری آنان را به وسیله بیسیم به کلانتری اطلاع دادند که آنالیز های فوری در پرونده های گوشی قاپی شروع و معین شد چند زن جوان از موتورسوارانی با معینات ظاهری مذکور به جرم گوشی قاپی شکایت نموده اند. سرهنگ عباس صارمی ساداتی اضافه نمود: به همین دلیل بلافاصله دو جوان موتورسوار در محاصره نیرو های گشت نامحسوس تجسس نهاده شدند و موتورسیکلت آنان متوقف شد. وی گفت: در بازرسی بدنی از دو جوان 25 و 18 ساله، دو قبضه چاقو در حالی کشف شد که راکب موتورسیکلت مدعی بود همسرش از خانه فرار نموده است و او چند روز است که در ساعات بعدازظهر به دنبال او در خیابان ایثار و علیمردانی می شود!

حافظ امنیت شهر مشهد ادامه داد: با این اظهارات، دو متهم به مقر انتظامی منتقل شدند و درحالی مورد بازپرسی های تخصصی نهاده شدند که معین شد آنان هنگام ارتکاب جرم از کاپشن های دورو استفاده می کردند و پس از انجام سرقت بلافاصله تغییر قیافه می دادند.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: دو متهم مذکور در نهایت به حدود 10 فقره گوشی قاپی از زنان جوان اعتراف و اظهار کردند: بیشتر طعمه هایشان زنان جوانی بودندکه مانتو می پوشیدند و کیف خود را آشکارا روی دوش شان می انداختند یا بی خیال در کنار خیابان مشغول تبادل نظر با تلفن همراه بودند!

بنابر گزارش اختصاصی خراسان، رئیس پلیس انتظامی مشهد همچنین به دستگیری موتورسوار گوشی قاپی اشاره نمود که با شال زرد رنگ چهره خود را می پوشاند و به سرقت گوشی در ساعات خلوت بعدازظهر می پرداخت. سرهنگ عباس صارمی ساداتی در تشریح ماجرای دستگیری این سارق نقابدار نیز گفت: در ادامه اجرای طرح های ویژه مبارزه با سرقت در مشهد، نیرو های گشت نامحسوس کلانتری میرزا کوچک خان، حدود ساعت 15 به جوان هونداسواری در خیابان شهید قائمی مشکوک شدند که معینات وی توسط مال باختگان به پلیس گزارش شده بود. وی گفت: به محض این که نیرو های گشت، جوان موتورسوار را با شال زردرنگ و شلوار معروف به پلنگی دیدند، بی درنگ به تعقیب او پرداختند و با صحنه سازی ترافیکی او را به دام انداختند. در بازرسی از این موتورسوار 20 ساله، یک دستگاه گوشی تلفن هوشمند در حالی کشف شد که او نمی توانست رمز گوشی را باز کند! متهم مذکور وقتی اوضاع را این گونه دید، ادعا کرد گوشی را پیدا نموده ام و رمز آن را نمی دانم!

رئیس پلیس مشهد افزود: با انتقال متهم به دایره تجسس کلانتری، بازپرسی از وی شروع شد و استعلام از سامانه همیاب 24 نشان داد که گوشی هوشمند کشف شده از متهم، دارای ثبت سابقه سرقت است بنابراین تحقیقات در این باره ادامه یافت و چهار شاکی دیگر نیز با حضور در کلانتری وی را شناسایی کردند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی در انتها ضمن قدردانی از عوامل کلانتری میرزاکوچک خان و همکاری صمیمانه بازاریان مشهدی برای مبارزه گسترده با سرقت های خیابانی، اظهار داشت: عملیات های شبانه روزی پلیس برای ایجاد احساس امنیت در مردم همچنان ادامه دارد.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ماجرای نقابداران گوشی قاپ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای نقابداران گوشی قاپ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید