معمای پرسپولیس با آمدن ستاره خبرساز ، بازیکن محبوب سرخ ها؛ قربانی تصمیم مهم یحیی؟

به گزارش وبلاگ عکس، معادلات ترکیب پرسپولیس بعد از اضافه شدن دیاباته، وسوسه کننده و سؤال برانگیز است.

معمای پرسپولیس با آمدن ستاره خبرساز ، بازیکن محبوب سرخ ها؛ قربانی تصمیم مهم یحیی؟

وبلاگ عکس آنلاین - بهروز رسایلی

پرسپولیس در برترین فرم ممکن راهی نخستین تعطیلات لیگ بیست ودوم شد. این تیم هم پیروز به تثبیت صدرنشینی خود در سرانجام هفته ششم شد و هم از نظر فرم بازی بیشتر از قبل توانست هوادارانش را مجاب کند. بسیاری از خریدهای نو به خوبی خود را نشان داده اند. سعید صادقی از زیر فشار خارج شده، گولسیانی و مرتضی پورعلی گنجی در تیم جاافتاده اند، بیرانوند روزگار خوبی دارد و البته که یورگن لوکادیا بیش از همه ستایش می گردد؛ مهاجم هلندی سرخ ها که تجسم واقعی عبارت ارزندگی است. حضور او در پرسپولیس برای این باشگاه گران تمام شده، اما لوکادیا نشان می دهد هیچ گرانی بی حکمت نیست. او تنها بعد از انجام 3بازی در پرسپولیس، به رتبه دهمین گلزن خارجی تاریخ باشگاه صعود کرد؛ لیستی 59نفره که آلن ویتل 16گله در صدرش واقع شده است و لوکادیا با 4گل توانسته به سرعت به جمع 10نفر برتر آن صعود کند. کسی چه می داند؛ شاید با همین دست فرمان، لوکادیا تا سرانجام فصل به نیم قرن سلطنت آلن ویتل هم سرانجام بدهد.

و حالا شیخ

یحیی گل محمدی که مدیران باشگاه برترین نقل وانتقالات عمرش را برای او رقم زده اند، از ابتدا اصرار داشت 2مهاجم خارجی جذب گردد که نهایتا هم همین اتفاق رخ داد. فوروارد دومی هم که آمده از نظر مجذوب نمایندهیت چیزی از مهاجم اول کم ندارد. شیخ دیاباته مالیایی از هفته پنجم می توانست برای پرسپولیس بازی کند، اما یحیی به علت ناآمادگی او را از لیست کنار گذاشت. پرسپولیس در هفته های پنجم و ششم روی شاخ لوکادیا جلو رفت و حالا هم با احتساب 2هفته تعطیلی، فرصت بسیار خوبی است که دیاباته به فرم مدنظر کادرفنی نزدیک گردد. در این صورت احتمال قابل توجهی وجود دارد که هر دو فوروارد اسمی سرخ ها در ترکیب اصلی کنار هم به میدان بروند. این، یک موقعیت بسیار مجذوب نماینده برای قرمزهاست که البته تبعات خاص خودش را هم دارد. بعضی بر این باورند که حضور همزمان شیخ و لوکادیا، اندازه دوندگی در پرسپولیس را پایین می آورد و این اتفاق خوبی نیست. به هر حال هر دو بازیکن به نوعی مهاجم هدف هستند و کمتر در پرس تیمی یا امور دفاعی شرکت می نمایند. از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که افزوده شدن شیخ، آزادی عمل فعلی لوکادیا را از او بگیرد و از زهر این بازیکن بکاهد. اما بیایید شرایطی را تصور کنیم که دیاباته هم اضافه شده و کنار لوکادیا جا افتاده است؛ در این صورت پرسپولیس یکی از مخوف ترین خطوط حمله تاریخش را خواهد داشت.

رفیعی؛ قربانی بزرگ؟

از سوی دیگر اما اضافه شدن شیخ دیاباته به خط حمله، مستلزم حذف یک بازیکن است. در هفته های گذشته پرسپولیس یا با تک مهاجم بازی نموده یا از بازیکن غیرتخصصی در کنار لوکادیا سود برده است. حالا بیایید فرض کنیم شیخ اضافه شده و پرسپولیس با 2فوروارد بازی می نماید. در این شرایط نسبت به همین بازی آخر، یک هافبک باید از تیم کم گردد. در مسجدسلیمان پرسپولیس با چینش 1-3-2-4بازی کرد. میلاد سرلک و سینا اسدبیگی هافبک دفاعی بودند، سروش رفیعی جلوتر از آنها توپ می زد، سعید صادقی و مهدی ترابی در طرفین خط میانی حاضر بودند و لوکادیا هم که مهاجم نوک بود. حالا با افزوده شدن شیخ، یا باید یکی از هافبک های دفاعی حذف گردد که ریسک بزرگی است و گل محمدی این کار را نمی نماید، یا یکی از هافبک های تهاجمی نیمکت نشین می گردد که در این صورت گزینه اول سروش رفیعی است؛ بازیکنی که برخلاف خریدهای دیگر، هنوز نتوانسته سهم مؤثری در پرسپولیس فصل نو داشته باشد. جواب همه این سؤالات، تا چند روز دیگر روشن می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "معمای پرسپولیس با آمدن ستاره خبرساز ، بازیکن محبوب سرخ ها؛ قربانی تصمیم مهم یحیی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای پرسپولیس با آمدن ستاره خبرساز ، بازیکن محبوب سرخ ها؛ قربانی تصمیم مهم یحیی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید