موزه ملی ایران برای نابینایان و کم بینایان در دسترس شد

به گزارش وبلاگ عکس، جبرییل نوکنده ـ رییس کل موزه ملی ایران ـ با اعلام این خبر اضافه کرد: ایجاد شرایط و تسهیلات برای بازدید آسان و خاطره انگیز در برگیرنده تمامی گروه های بازدیدکننده از اهم وظایف تمامی موزه ها بوده و موزه مادر کشور نیز به همین دلیل کوشش دارد تا اقدامات مناسبی برای مخاطبان دارای آسیب های بینایی داشته باشد.

موزه ملی ایران برای نابینایان و کم بینایان در دسترس شد

او اضافه نمود: در آستانه سال نو دسترس پذیری این عزیز ان به وبگاه موزه ملی ایران و مطالب مندرج در آن امکان پذیر شده است.

بنابر توضیحات رییس کل موزه ملی ایران، به منظور استفاده از این امکان تازه در وبگاه موزه مادر کشور که در بخش فارسی راه اندازی شده احتیاج به هیچ گونه دستگاه خاصی نبوده و کاربران گرامی کافی است تا مرورگر مایکروسافت اِج (Microsoft Edge) را نصب نموده و یا در صورت تجهیز دستگاه به این مرورگر، تنها احتیاج به بروزرسانی آن به آخرین نسخه موجود است. سپس با مراجعه به وبگاه و فشردن نمادی به شکل آدمک آبی در قسمت سمت راست بالای صفحه از تمام موارد امکان بازدید فراهم می آید.

نوکنده بعلاوه گفت: بازدیدکنندگان دارای آسیب های بینایی می توانند با مراجعه به موزه ملی ایران از نمایشگاه لمس تاریخ واقع در موزه ایران باستان و بعلاوه بخش اختصاصی این عزیزان در این موزه، با فرهنگ، تمدن و هنر ایران در دوره های مختلف آشنا شده و با لمس نمونه های بازآفرینی شده آثار موزه ملی ایران میراث فاخر سرزمین خود را دریابند.

رییس کل موزه ملی ایران اضافه نمود: موزه ملی ایران درصدد تقویت و توسعه زیرساخت های لازم برای تمامی طیف دارای آسیب های جسمی و حرکتی بوده و در پروژه های بازسازی موزه ایران باستان نیز در این خصوص پیش بینی های مهمی اجرا شده است.

منبع: گردشبان

به "موزه ملی ایران برای نابینایان و کم بینایان در دسترس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی ایران برای نابینایان و کم بینایان در دسترس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید