ورود بعضی جریانات برای سوء استفاده انتخاباتی از پیاده روی اربعین

به گزارش وبلاگ عکس، حسن پلارک در نشست خبری با تبریک میلاد فاطمه زهرا (س) و فرارسیدن سال نو ضمن تشریح آخرین وضعیت پروژه های بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه اضافه کرد: ضریح و مضجع امامین عسگریه از ساعتی پیش به منظور شروع عملیات نصب ضریح جدید باز شده و سنگکاری کف ضریح شروع شده است.

ورود بعضی جریانات برای سوء استفاده انتخاباتی از پیاده روی اربعین

وی ادامه داد: ضریح جدید از هفته های قبل، انتقال داده شده بود و امیدواریم در نیمه شعبان، طی مراسمی اتمام نصب و رونمایی از ضریح جدید را داشته باشیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تأکید کرد: زائران نوروزی توجه داشته باشند که رواق های منتهی به ضریح مطهر بسته شده است و امکان زیارت به وسیله رواق های اولیه وجود دارد.

افتتاح صحن حضرت زهرا (س) در سالروز میلاد دخت پیامبر اکرم

پلارک با بیان اینکه پروژه صحن حضرت زهرا (س) در حرم مطهر امیرالمومنین (ع) در سال 96 به بهره برداری می رسد افزود: به مناسبت تولد حضرت زهرا (س) در روزهای خاتمهی امسال، بخش زیارتی این پروژه افتتاح می گردد، اما موارد غیرزیارتی در خاتمه سال 96 به بهره برداری می رسد.

وی خاطر نشان کرد: در حرم امام حسین (ع)، چهار ستون اطراف ضریح در حال لاغرسازی و مقاوم سازی است که تاکنون کار دو ستون به اتمام رسیده و ستون سوم شروع شده است. بنابراین زائران نوروزی، یک چهارم از ضریح را نخواهند دید.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: صحن حضرت زهرا (س) 300 هزار مترمربع زیربنا دارد و همچنین عملیات صحن عقیله بنی هاشم با 200 هزار مترمربع زیربنا بدون وقفه در جوار حضرت امام حسین (ع) در حال اجراست.

وی از طرح ترفیع گنبد امام حسین به عنوان یکی دیگر از پروژه های بازسازی ستاد عتبات عالیات نام برد و اضافه نمود: این طرح تا خاتمه سال 96 به اتمام می رسد.

پلارک خاطر نشان کرد: توسعه حرم امامین جوادیین در دو شبستان شرقی و غربی، همزمان با عید فطر به بهره برداری می رسد که وسعت حرم به چهار برابر افزایش خواهد یافت. همچنین توسعه صحن صاحب الزمان (عج) در حال اجرا است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات به طرح توسعه حرم امامین عسگریین اشاره نمود و گفت: طراحی این پروژه به اتمام رسیده و در حال مذاکره برای تصویب طرح و اجرای عملیات هستیم.

استفاده از مصالح 100 درصد ایرانی در بازسازی عتبات عالیات

وی به آثار اقتصادی و اجتماعی اجرای پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات اشاره نمود و اضافه نمود: اشتغال بیش از سه هزار مهندس و کارگر ایرانی در پروژه های ستاد بازسازی، در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است و نتایج و برکات مثبتی برای کشور در شرایط اقتصادی فعلی دارد.

پلارک احیای تمامی هنرهای دستی ایرانی را که رو به فراموشی بودند از دیگر آثار اجرای پروژه های بازسازی ستاد عتبات عالیات در عراق دانست و تاکید نمود: هنرهایی مثل آیینه کاری، مقرنس کاری، کاشی کاری سنتی، قلمزنی و ... از هنرهای ایرانی است که رو به فراموشی بود. اما هنرمندان سابقه دار به منظور اجرای طرح های ستاد، شاگردانی را تربیت کردند که می توان گفت ستاد بازسازی عتبات عالیات این هنرها را احیاء کرد.

پلارک تأمین مصالح، احیاء کارخانجات داخل کشور و مصرف تولیدات داخلی مصالحی مثل فولاد، سیمان، کابل برق و دیگر مصالح را از مصادیق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: مصالح به کار رفته در بازسازی عتبات عالیات 100 درصد از داخل کشور تهیه می گردد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات به آثار امنیتی حضور ستاد بازسازی در عراق اشاره نمود و گفت: اصلی ترین هدف ما، روانه کردن عشق و علاقه مردم به ائمه اطهار است. اماکن و اعتاب مقدسه در عراق، وضعیت مناسبی نداشت و با توجه به انبوه زائران ایرانی در این اماکن و لزوم ارائه خدمات مناسب به آنها، بازسازی این اماکن امری طبیعی بود.

وی ادامه داد: حضور مردم ایران و ستاد بازسازی در عراق موجب علقه بین دو ملت شد و از این طریق و با توجه به حضور گروه های تکفیری و داعش در این کشور، این علقه به افزایش امنیت ملی در کشورمان نیز منجر شد.

پلارک با اشاره به سنت ارزشمند پیاده روی اربعین به عنوان مانور عظیم شیعیان با موضوع کربلا گفت: مردم عراق به تنهایی امکان ارائه خدمات به این حجم از زائران را ندارند و شاهدیم که با حضور ستاد بازسازی عتبات عالیات به عنوان کمیته اسکان و تغذیه اربعین، هر سال ساماندهی بهتری در حال اجرا است.

ارائه 1.5 میلیون وعده غذایی به مدت 15 شبانه روز در ایام اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات پیشگیری از بی نظمی در جمع آوری یاری های مردمی را از دیگر خدمات ستاد عتبات در برپایی راهپیمایی اربعین مطرح نمود و گفت: طبق آمار سال 94، حدود 325 هزار نفر در فضاهای پیش بینی شده از سوی ستاد بازسازی عتبات در عراق اسکان داده شدند که این آمار در سال 95، به 926 هزار نفر رسید.

وی ادامه داد: براساس پیش بینی ها، میزان اسکان زائران ایرانی در خاک عراق از سوی ستاد عتبات، برای سال 96 به رقم یک میلیون نفر خواهد رسید.

پلارک افزود: در سال 94، 490 هزار نفر وعده غذایی به مدت 10 شبانه روز به زائران ارائه شد که این آمار در سال 95، به 1.5 میلیون وعده غذایی در مدت 15 روز رسیدکه امیدواریم در سال 96، با حفظ آمار 1.5 میلیونی بتوانیم به مدت 20 شبانه روز، غذا ارائه دهیم.

سوء استفاده و کارشکنی بعضی جریانات در مراسم اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با هشدار درخصوص سوء استفاده های احتاقتصادی از موضوع اربعین به ویژه در ایام انتخابات و سوء استفاده های اقتصادی گفت: باید اعلام کنم مدیریت ساماندهی و جذب منابع، تشکیل موکب، انتقال و استقرار موکب ها بر عهده ستاد است و هیچ نهادی در این زمینه مسئولیت ندارد. برنامه داریم کلیه موکب هایی که در سال های قبل حضور داشتند و موکب های جدید را شناسنامه دار کنیم و کارت موکب داری به صورت مشترک از سوی ستاد و تولیت حرم امام حسین (ع) ارائه خواهد شد.

وی تأکید کرد: جذب یاری های مردمی برای اربعین تنها از سوی موکب های دارای مجوز امکانپذیر خواهد بود و اخباری داریم که گروه هایی فعال شدند و تحت عنوان موکب داری می خواهند فعالیت هایی انجام دهند که باید با آن برخورد گردد.

پلارک ادامه داد: احزاب و جریاناتی کوشش می نمایند از هر حربه ای برای رأی آوری استفاده نمایند و در سالهای گذشته هم مزاحمت هایی برای ما ایجاد کردند، به طوری که بخشی از بی نظمی در مرز ایلام و گرفتار شدن زائران از سوی این گروه ها انجام شد. زیرا اعلام کردند ویزا تمام شده و مرز بازگشایی شده و از این طریق زائران در جمعیتی انبوه به مرز آمدند و ترافیک 200 هزار نفری ایجاد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات به جذب یاری های مردمی از خارج کشور اشاره نمود و گفت: در سال های تحریم، ارتباط اقتصادی زیادی با خارج از کشور نداشتیم اما پس از تحریم، روابط بین الملل ما گسترش یافته و توجه زیادی به شیعیان جهان و ایرانیان سراسر جهان داریم. در حال حاضر تفاهم نامه ای با مسلمانان در کانادا و ایتالیا منعقد شده و قرار است جهت پیاده روی اربعین را فضای سبز ایجاد نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ورود بعضی جریانات برای سوء استفاده انتخاباتی از پیاده روی اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود بعضی جریانات برای سوء استفاده انتخاباتی از پیاده روی اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید