چند اشتباه رایج برای رفع پشیمانی از پرخوری

به گزارش وبلاگ عکس، حتما برای شما هم پیش آمده است که گاهی اوقات مانند تعطیلات نوروز، وعده افطار در ماه رمضان و... پرخوری کنید و به سرعت از این کار پشیمان شوید؛ اما باید بدانید با جریمه کردن خودتان و غذا نخوردن، این پرخوری جبران نمی شود.

چند اشتباه رایج برای رفع پشیمانی از پرخوری

بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، متخصصان تغذیه به تمام کسانی که سراغ وعده های غذایی سنگین می روند، توصیه می کنند که برای جبران این شرایط و جلوگیری از اضافه وزن، سراغ 5 اشتباه رایج نروند:

- رفتن روی ترازو: وزن شما در ساعت های مختلف در طول روز و شب فرق دارد. اگر شب گذشته غذای زیادی خورده اید و غذا هم اندکی شور بوده است، صبح روز بعد با اضافه وزن روبرو می شوید. به جای اینکه به اضافه وزن فکر کنید، سعی کنید یک روز سالم را آغاز کنید.

- نخوردن صبحانه: نخوردن صبحانه برای جبران پرخوری روزهای قبل سبب می شود تا شما ناهار و یا شام بیشتری نسبت به شرایط عادی میل کنید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که صبحانه می خورند، نسبت به آنهایی که از آن اجتناب می کنند، به مراتب سالم تر و دارای وزن کمتری هستند. صبحانه سنگین نخورید؛ بهتر است تا اندکی میوه، یک نان تست و یا غلات مخصوص صبحانه را برای وعده خود انتخاب کنید.

- انجام ورزش های سنگین: نیازی نیست برای از بین بردن وزن اضافه شده ناشی از پرخوری، به یکباره تمرینات ورزشی خود را سنگین کنید و بیش از حد به بدن خود فشار بیاورید تا تمام کالری وارد شده را بسوزانید. اگر به طور میانه 20 دقیقه ورزش می کنید، همان 20 دقیقه را به ورزش اختصاص داده و سعی کنید با اندکی پیاده روی سریع، احساس سنگینی را از خود دور کنید. به این ترتیب به هضم غذایتان هم کمک کرده اید.

- بی خوابی: محققان آمریکایی نشان داده اند افرادی که بیشتر در پی غذاهای فست فود و شیرینی هستند، خواب کمتری نسبت به سایر افراد دارند و در واقع افرادی که 8 ساعت در طول روز استراحت می کنند، رژیم سالم تری دارند. علت این موضوع را می توان به کمبود انرژی مغز در اثر استراحت دانست. در این شرایط مغز سعی می کند این کمبود را با خوردن بیشتر جبران کند.

- حذف وعده های غذایی: غلط ترین کاری که می توانید بعد از یک روز پرخوری انجام دهید، این است که به خودتان قول بدهید که دیگر غذایی را نخورید. قول دادن برای نخوردن غذاهای سرخ کرده و شیرنی جات چند روز و یا چند هفته ای بیشتر دوام نخواهد آورد و بهترین راه برای کنترل رژیم غذایی تان، خوردن آنها به حد متعادل است. بهتر است که به سرعت تصمیم نگیرید و به رژیم عادی خود بازگردید. سعی کنید معده خود را با میوه و سبزیجات تازه پر کنید.

منبع: گردشبان

به "چند اشتباه رایج برای رفع پشیمانی از پرخوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند اشتباه رایج برای رفع پشیمانی از پرخوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید