چگونه بعد از زایمان وزن خود را کم کنیم؟

به گزارش وبلاگ عکس، کارشناس ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: مصرف به مقدار موادغذایی و انجام تمرینات ورزشی در حد میانه در کاهش وزن بعد از زایمان موثر است.

چگونه بعد از زایمان وزن خود را کم کنیم؟

سونیا لطف الهی درباره نحوه کاهش وزن درست و اصولی بعد از زایمان برای بانوان، اظهار کرد: بانوانی که زایمان انجام داده اند ابتدا باید با نظر پزشک به ورزش بپردازند، ولی طبق مقالات علمی بعد از گذراندن 3 ماه می توانند تمرینات ورزشی را آغاز نمایند؛ البته کسانی که ورزش حرفه ای انجام داده اند می توانند زودتر آغاز نمایند.

وی اضافه نمود: بانوان بعد از زایمان باید ورزش را در حد توان بدن خود آغاز نموده و از ورزشی که به بدن آسیب می زند دوری نمایند. در مرحله اول بانوان باید ورزش را با پیاده روی و ورزش های هوازی در حد میانه آغاز نمایند. بعلاوه کسانی که وزن بالا دارند بهتر است ورزش را با پیاده روی آغاز نمایند، چون زانوهای شان در صورت فشار مضاعف آسیب می بیند.

این مسئول توضیح داد: بعد از 6 ماه پیاده روی و ورزش هوازی بانوان می توانند وارد ورزش موازی و انجام تمرینات قدرتی شوند. ولی باید بانوان توجه نمایند که در دوران شیردهی اصلا نباید به بدن فشار آورد و براساس همه مقالات علمی شیردهی هیچ منافاتی با ورزش در حد میانه ندارد.

لطف الهی ادامه داد: تغذیه درست نیز در کاهش وزن بعد از زایمان موثر است و به مقدار خوردن و دوری از پرخوری کلید کاهش وزن در بعد از زایمان است، زیرا به مقدار خوردن باعث می گردد، متابولیسم بدن به متابولیسم پایه بازگردد.

کارشناس ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان اعلام کرد: به طور کلی بعد از زایمان دو عامل در کاهش وزن موثر است که این دو راه مصرف به مقدار غذا و دریافت به مقدار و مناسب کالری و انجام تمرینات ورزشی هوازی در حد میانه موثر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

منبع: فرارو

به "چگونه بعد از زایمان وزن خود را کم کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بعد از زایمان وزن خود را کم کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید