کشف فسیل هایی بسیار نادر از دل خاک!

به گزارش وبلاگ عکس، منطقه تفریحی گلن کنیون که یک دره عمیق و باریک طبیعی در صخره های شنگرف واقع در جنوب شرقی و جنوب مرکزی یوتا و شمال مرکزی آریزونا است، اخیرا میزبان فسیل هایی در امتداد بخشی از دریاچه پاول بوده است.

کشف فسیل هایی بسیار نادر از دل خاک!

تینا مزدکی- این کشف در مارس 2023 انجام شد، زمانی که دیرینه شناسان فسیل هایی از قطعات استخوانی را از حدود 180 میلیون سال پیش در دوران ژوراسیک اولیه پیدا کردند؛ زمانی که یکی از بزرگترین انقراض های دسته جمعی این سیاره رخ داد.

به گفته سرویس پارک ملی، فسیل ها مربوط به خویشاوندان اولیه پستانداران گیاهخوار بودند که به عنوان پستانداران تریتیلودونتید نیز شناخته می شوند.

صحنه ژوراسیک اولیه از صحرای ماسه سنگ ناواهو

این فسیل های بسیار نادر یکی از مهم ترین اکتشافات فسیلی مهره داران در ایالات متحده در امسال است؛ آنها گفتند که این مکان فسیلی به علت نوسانات سطح آب دریاچه پاول به زیر آب رفته است. بر اساس گزارش NPS، دیرینه شناسان تنها در بهار امسال توانستند فسیل ها را پیدا نمایند، قبل از اینکه ذوب سالانه برف دریاچه را پر کند، اما فرصت کوتاه 120 روزه برای بازیابی فسیل ها داشتند.

جایی که استخوان های دایناسورها آشکار می گردد؛ در طول این مدت، دیرینه شناسان یک بستر استخوانی نادر دیگر را در همان نزدیکی کشف کردند.

تیم تحقیقاتی صدها پوند سنگ را که استخوان ها و اسکلت های فسیلی را در برگرفته بود از محل جمع آوری کردند؛ NPS گفت که فسیل ها اسکن و مورد مطالعه قرار خواهند گرفت و قبل از آن بخشی از مجموعه های موزه Glen Canyon NRA شوند که خارج از سایت در پرایس، یوتا واقع شده است.

NPS می گوید: مطالعه این فسیل ها به دیرینه شناسان یاری می نماید تا اطلاعات بیشتری در خصوص اینکه چگونه بستگان پستانداران اولیه از انقراض دسته جمعی در خاتمه دوره تریاس جان سالم به در بردند و در دوره ژوراسیک تنوع پیدا کردند، بیاموزند.

منبع: foxweather

227227

منبع: خبرآنلاین

به "کشف فسیل هایی بسیار نادر از دل خاک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف فسیل هایی بسیار نادر از دل خاک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید