کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی برگزار گردید ، اکوسیستم های نرم افزاری جدید هوآوی برای شرکا و توسعه دهندگان نرم افزار معرفی شدند

به گزارش وبلاگ عکس، کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی هفته گذشته در دانگوان چین برگزار گردید. در این رویداد سه روزه 600 متخصص فنی از هوآوی و نزدیک به 6000 توسعه دهنده و شریک تجاری از سراسر جهان در مراسم حاضر شده و در خصوص آخرین فناوری های مهم روز و اکوسیستم جهانی توسعه، با شعار به فرصت ها دوباره بیندیشید با هم به بحث و گفتگو پرداختند. هدف از این رویداد، کاوش در خصوص اکوسیستم آینده محور بر پایه همه طرح ها و سناریوهای هوشمندسازی بود که می توانند بهترین تجربه کاربری را محقق سازند.

کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی برگزار گردید ، اکوسیستم های نرم افزاری جدید هوآوی برای شرکا و توسعه دهندگان نرم افزار معرفی شدند

ریچارد یو، مدیر عامل هوآوی

در سال 2010 زمانی که هوآوی به تازگی وارد بازار دستگاه های همراه شده بود، توانست 3 میلیون گوشی موبایل بفروشد. پس از گذشت 8 سال، میزان فروش محصولات شرکت 68 برابر افزایش داشته است. براساس گزارش موسسه IDC، در نیمه اول سال 2019 هوآوی گزارش فروش 118 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را منتشر کرده که افزایشی 24 درصدی نسبت به سال گذشته و تصاحب 17.6 درصد از کل بازار گوشی های هوشمند جهان را نشان می دهد. این روند تنها مربوط به جهانی دستگاه های همراه شامل گوشی های هوشمند نیست و تبلت ها، رایانه های شخصی و همچنین ابزارهای پوشیدنی شرکت را نیز در دل خود جای داده که در این میان دستگاه های پوشیدنی هوآوی نیز رشد فروش بسیار سریعی را به خود دیده اند و این شرکت را به جایگاهی رسانده اند که اکنون در بیش از 170 کشور و در دستان 530 میلیون کاربر، محصولات هوآوی قرار گرفته است. امروزه پلتفرم باز HiAi هوآوی بیش از 2500 شریک داشته و بیش از 140 میلیون دستگاه مبتنی بر اینترنت اشیا هستند که پروتکل های ارتباطی HiLink هوآوی را در سراسر جهان استفاده کرده و با هم ارتباط دارند. هوآوی حالا به غول صنعتی در جهان تبدیل شده که قابلیت توسعه زیرساخت های اولیه مورد احتیاج برای ساخت یک اکوسیستم هوشمند را دارد.

برای درک قدرت نرم افزاری این مجموعه، هوآوی سیستم عاملی توزیع شده بر پایه میکرو کرنل جدیدی را برای همه راهکارهای هوشمند موجود در رویداد HDC معرفی کرد؛ HarmonyOS. این فناوری سیستم عامل زیربنایی، می تواند طلوعی از یک عصر هوشمند در جهانی اینترنت باشد. این سیستم عامل می تواند توسعه دهندگانی با ابزارهای کارآمد طراحی و توسعه داشته باشد که برای خلق محصولی برای اجرا روی چندین نوع دستگاه، تنها یک بار محصول خود را می سازند و می توان از اجرای آن روی همه سناریوهای هوشمند مطمئن بود.

در همین خصوص ریچارد یو، مدیر اجرایی گروه تجارت کالاهای مصرفی هوآوی می گوید:

HarmonyOS همه چیز را به هم متصل کرده و بازاری تریلیون دلاری را پیش روی خود قرار می دهد. HarmonyOS فقط برای امروز و فردا نیست، می توان آن را به عنوان کاتالیزوری برای همه فناوری های آینده قلمداد کرد. هوآوی کوشش خود را روی نوآوری در فناوری های اساسی شامل تراشه ها و سیستم عامل متمرکز کرده و نقاط مهم و حساس مشترک را نشانه گرفته و به توسعه دهندگان و مشتریان یاری کند تا به اهداف خود برسند.

HarmonyOS سیستم عاملی متن باز خواهد بود و به همین دلیل هوآوی می تواند استفاده از سرویس های موبایل هوآوی یا همان HMS را برای توسعه دهندگان سراسر جهان ممکن کرده و به آنها اجازه دهد به سرعت به اکوسیستم HMS برای اشتراک گذاری منابع خود دسترسی پیدا نمایند.

HarmonyOS طلایه داری در آینده خواهد بود

در این رویداد، هوآوی از دو سیستم عامل خود رونمایی کرد. یکی از آن ها سیستم عامل میان ابزاری، توزیع شده بر پایه میکروکرنل جدید HarmonyOS بود که در ابتدا روی دستگاه های هوشمند مانند HUAWEI Vision، دستگاه های مورد استفاده در زمینه خودروها و ابزارهای پوشیدنی خواهد بود. محصول دیگر، رابط کاربری EMUI10 بود که سیستم عاملی بر پایه اندروید بوده و برای استفاده روی تبلت ها و گوشی های هوشمند هوآوی طراحی شده است.

برای پاسخگویی به حداقل های مورد احتیاج یک سیستم عامل چند وجهی هوشمند در حوزه اینترنت اشیا از قابلیت های سخت افزاری دستگاه ها و راهکاری ارتباطی نرم افزاری برای اتصال دستگاه های مختلف بهره خواهد برد. این سیستم عامل به نرم افزارها این اجازه را خواهد داد که بدون محدودیت در سرعت و ارتباط به کلیه قابلیت های سخت افزاری که در یک دستگاه وجود دارد دسترسی پیدا نمایند. علاوه بر آن HarmonyOS با یک ابزار توسعه مجتمع (IDE) برای توسعه نرم افزار در سطح چند دستگاه همراه خواهد شد.

این IDE به توسعه دهندگان اجازه خواهد تا با یک بار طراحی نرم افزار خود آن را برای اجرا در چند نوع دستگاه آماده کرده و به همین دلیل اشتراک منابع در سطح اکوسیستم ممکن خواهد شد. با اعمال نفوذ به وسیله موتور تأخیر قطعی و ارتباط میان پردازشی با درجه کارایی بالا (IPC)، سیستم عامل HarmonyOS به بسیاری از مسائل ناشی از عملکرد ضعیف سیستمی پاسخ خواهد داد. یک معماری میکروکرنل و روش مطمئن نیز اتخاذ خواهد شد که می تواند منجر به افزایش امنیت و قابلیت کار مطمئن دستگاه پایانه ای گردد.

دکتر وانگ چنگلو، مسئول بخش مهندسی نرم افزار، گروه تجارت مشتریان هوآوی

فناوری EMUI10 توزیع شده تجربه زندگی یکپارچه در میان دیگر دستگاه ها را ممکن کرده که به لطف تعامل چند دستگاهی هوشمند خلق شده، یک فرآیند مشابه ابر دستگاه مجازی را ایجاد می نماید. علاوه بر این احتیاجی به ورود توسعه دهندگان نرم افزاری به مبحث گوناگونی سخت افزاری و پیچیدگی های آن نخواهد بود؛ این افراد می توانند به سادگی یک نرم افزار را برای اجرا روی دستگاه های مختلف توسعه داده و آن را اجرا نمایند. موتور تأخیر قطعی، از هنگ کردن سیستم های اندرویدی جلوگیری به عمل آورده و اجرای پایدار سیستم عامل را همراه با ارائه تجربه ای تعامل گرا و روان، تضمین خواهد نمود. طراحی تجربه کاربری بر پایه فاکتور انسانی نیز عاملی دیگر است که در رابط کاربری زیبای دستگاه نهفته است.

گوشی هوشمند Huawei P30 Pro نیز اولین دستگاهی خواهد بود که از امروز استفاده از رابط کاربری EMUI10 را شروع خواهد نمود.

Open HMS برای اکوسیستم جدید

در هسته سرویس های کاربردی موبایل هوآوی، HMS) Huawei Mobile System) می تواند به توسعه دهندگان یاری کند که تمرکز خود را روی نوآوری و پیاده سازی دسترسی یک نقطه ای و توزیع عمومی هوشمند برای همه درگاه ها در همه نوع دستگاه را فراهم کند. در این کنفرانس هوآوی اعلام نمود که 14 نوع از قابلیت های HMS Core، 51 سرویس و 885 API را برای استفاده توسعه دهندگان در سراسر جهان در دسترس قرار خواهد داد و امیدوار است بتواند اکوسیستمی جامع و هوشمند برای همه دستگاه ها بسازد. در حال حاضر بیش از 43 هزار نرم افزار به HMS Core متصل شده اند.

ژانگ پینگ آن، مدیر بخش سرویس های ابری مشتریان هوآوی

در ماه سپتامبر، هوآوی برنامه های جدید و سریع خود را به شکل جهانی معرفی می نماید. استانداردهای جامع این برنامه ها برای توسعه دهندگان در سراسر جهان در دسترس خواهند بود و این افراد می تواند به سرعت و سهولت و با استفاده از ساختار کلیک و اجرا و بدون احتیاج به نصب، آن ها را روی نرم افزار خود اعمال نمایند. بیش از 5000 سرویس نیز توسط بستر HUAWEI Ability Gallery در بازار چین در دسترس خواهند بود. در ماه دسامبر نیز HUAWEI Ability Gallery در سراسر جهان عرضه می گردد که توزیع هوشمند و مویرگی این سرویس ها در همه مناطق را ممکن خواهد ساخت.

همچنین هوآوی سرویس عمومی App Gallery Connect را معرفی کرده که به توسعه دهندگان یاری می نماید عملکرد محصول خود را در جهتی راهنمایی نمایند که خلاقیت، توسعه، تحلیل و نحوه تعامل آن با کاربران را به راحتی در اختیار داشت. علاوه بر آن هوآوی برنامه Shining Star خود را نیز با افزایش سرمایه گذاری از یک میلیارد یوآن به یک میلیارد دلار، ارتقا داده که به عبارت دیگر می تواند توسعه برنامه از سطح چین به سراسر جهان باشد. تمامی کوشش هوآوی این است که همکاری با شرکای تجاری خود را به نحوی ادامه دهد که پشتیبانی از محصولات و خلق آن دسته از محصولاتی که جنبه نوآورانه ای دارند برای تمامی کاربران جهانی میسر گردد.

دگرگونی ابزارهای توسعه برای توانمندسازی توسعه دهندگان

برای یاری به توسعه دهندگان در جهت افزایش کارایی محصولات تولیدی آن ها برای اجرا روی دستگاه های هوآوی در همه سیستم ها، این شرکت پشتیبانی فنی خود از ابزارهای توسعه را افزایش داده تا بتوان قابلیت های بیشتری از یک پلتفرم را استخراج کرده و با کاربران به اشتراک گذاشت.

در حوزه تراشه های موبایل، پلتفرم Kirin سه قابلیت اصلی را برای توسعه دهندگان آزاد می نماید: با اشتراک گذاری قابلیت همگرایی چند رسانه ای، پلتفرم به توسعه دهندگان نرم افزارهای ویرایش ویدئو اجازه می دهد به راحتی ایده های خلاقانه خود را پیاده سازی نمایند. با اشتراک گذاری قابلیت همگرایی اطلاع رسانی، پلتفرم نرم افزارها را آنقدر هوشمند می سازند که بتوانند رفتارهای کاربر خود را درک نمایند و در نهایت با اشتراک گذاری قابلیت محاسبات بر پایه هوش مصنوعی نیز توسعه دهندگان به انبوهی از پتانسیل های پردازشی دسترسی خواهند داشت که الگوریتم های کارآمد هوش مصنوعی را به آن ها ارائه می دهند.

آی وی، بخش استراتژی فناوری سخت افزار و چیپست هوآوی

برای شتاب دهی به توسعه دستگاه های دیگر به جز گوشی های هوشمند و تقویت تجربه کاربری در سناریوهای مختلف، هوآوی سه ابزار HiLink، LiteOS و Chip Suite را معرفی کرده که مجموعه گسترده ای از ابزارها شامل تراشه ها، سیستم عامل، پلتفرم های باز سرویس ابری و دیگر دستگاه ها را پوشش می دهد. این سه ابزار به توسعه دهندگان و صنایع پیشرو در صنعت اینترنت اشیا یاری می نماید بتوانند بر دشواری های پیاده سازی و ساخت ابزارهای ساده و کارآمد جهت استفاده در سیستم هایی با اساس نظیر به نظیر فائق آیند.

پلتفرم باز HiLink شناسایی همه دستگاه های هوشمند IoT را به صورت اتوماتیک برای دستگاه ها ممکن می سازد که عملکردی با اتصال بدون پیچیدگی، دسترسی یک مرتبه ای، چند ترمیناله و کنترل چند حالته را ممکن خواهد ساخت و در نهایت تعامل هوشمند دستگاه ها در حالتی که از چند نوع مختلف بوده ولی در یک شبکه قرار دارند، بسیار ساده تر خواهد شد.

LiteOS نیز به شکل پلی بین سخت افزار اینترنت اشیا و لایه نرم افزاری آن خواهد بود. توسعه نرم افزارها نیز در محیط بسیار ساده و منحصر به فرد Maple JS صورت خواهد گرفت که فریم ورک های برنامه نویسی نیز در همان سطحی فعالیت خواهند کرد که زبان برنامه نویسی C عملکرد خود را در آن نشان می دهد و می تواند بدون داشتن جنبه های حرفه ای نرم افزاری سیستم های نهان (Embedded)، به آن سطح عملکرد مورد احتیاج برسد. ترکیب استفاده از تراشه های HiSilicon شامل، LiteOS، Gigahome و Honghu، توسعه دهنده را قادر خواهد ساخت بستری با بهینگی بسیار بالا برای استفاده در این سطح پایین خلق کند.

شائو یانگ، مدیر ارشد استراتژی، گروه تجارت کالاهای مصرفی هوآوی

در رویداد توسعه دهندگان، هوآوی از بسترها و فناوری های جدید و جذابی مانند استفاده از الگوریتم های پردازشی بر مبنای فضا و همچنین فناوری های شناسایی بر پایه هوش مصنوعی برای ساخت سرویس های سایبری که می توانند جهانهای واقعی و مجازی را با هم ترکیب کرده تا تجربه دیداری عالی را در اختیار کاربر قرار دهند، رونمایی کرد.

فناوری ارتباطی 5G mmWave، فناوری کنترل ژست mmWave و فناوری تشخیص ضربان قلب از نوآوری هایی هستند که هوآوی آن ها را در گوشی هوشمند تاشو Mate X معرفی کرد. سیستم های با منابع گسترده ای که برای جمع آوری نقشه ها و دسترسی به مسیریابی و مکان یابی در محیط داخلی در مقیاس چند متر هستند نیز از جمله دیگر دستاوردهای این شرکت بوده است.

در همین زمینه یو چندونگ می گوید: ما اکوسیستم ها را ساخته و شرکا را به سمت خودمان جذب می کنیم. چیزی که ما در کنفرانس سال جاری توسعه دهندگان هوآوی معرفی کرده و به تشریح آن پرداخته ایم در واقع ابزار تداعی واقعی ایده هایمان برای استراتژی زندگی هوشمند طی 5 تا 10 سال آینده است.

منبع: همگردی

به "کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی برگزار گردید ، اکوسیستم های نرم افزاری جدید هوآوی برای شرکا و توسعه دهندگان نرم افزار معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی برگزار گردید ، اکوسیستم های نرم افزاری جدید هوآوی برای شرکا و توسعه دهندگان نرم افزار معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید