شروع کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی در گیلان

به گزارش وبلاگ عکس، چهارمین کارگاه آموزشی استانی جام باشگاه های کتابخوانی از امروز در گیلان شروع شده است.

شروع کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی در گیلان

به گزارش خبرنگار از ، فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت: چهارمین کارگاه آموزشی استانی جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، با حضور مربیان و دست اندرکاران گیلانی این جام در 16 شهرستان در حال برگزاری است.

او با بیان اینکه این کارگاه آموزشی به مدت 9 ماه ادامه دارد، اضافه نمود: این کارگاه آموزشی با هدف استانداردسازی ترویج کتابخوانی، نقد و ارزیابی کتاب کودک و نوجوان و آشنایی با باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان برگزار می گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان با همکاری ادارات ارشاد، بهزیستی، کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان و کتابخانه های استان گیلان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در حال برگزاری است.

فاضلی با بیان اینکه پارسال 400 جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در استان تشکیل شد، گفت: بیشترین باشگاه های کتاب و کتابخوانی در شهر های رشت، لاهیجان، املش، لنگرود و فومن تشکیل شده است.

او افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی در سراسر کشور، هم افزایی و افزایش مشارکت نهاد های عمومی، غیردولتی و دولتی، ارتقای سطح آگاهی، معرفت، دانش و فرهنگ ایرانی - اسلامی، برنامه ریزی و تصمیم گیری با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و ترویجی در حوزه کتاب و کتابخوانی را از اهداف برگزاری کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی دانست.

مدیرکل ارشاد گیلان توضیح داد: پارسال 687 عنوان کتاب در این استان به چاپ رسید که از این تعداد 218 عنوان کتاب با موضوع کودک و نوجوان بوده است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شروع کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید