آپارتمان های زیر یک میلیارد تومان در تهران زیاد شد

به گزارش وبلاگ عکس، در حالی سال گذشته با دومیلیارد تومان هم به سختی می شد در تهران آپارتمان خرید، با شروع روند نزولی قیمت مسکن در امسال، این روز ها آگهی فروش آپارتمان های زیر 1میلیارد تومان در منطقه ها مختلف تهران زیاد شد.

آپارتمان های زیر یک میلیارد تومان در تهران زیاد شد

به گزارش تسنیم، ثبات بازار های مالی و کاهش تورم های انتظاری در کشور به ویژه در یکی دو ماه اخیر به خصوص در بازار مسکن باعث ریزش قیمت ها شده است و شاهد کاهش تا 20 درصدی قیمت مسکن طی یکی دوماه گذشته بوده ایم.

تا زمستان سال گذشته خرید واحد مسکونی با قیمت حتی حدود دو میلیارد تومان هم در تهران تقریباً غیرممکن بود، این در حالی است که طی سه ماه اخیر به علت تشدید کاهش قیمت مسکن، شرایط برای خرید خانه آن هم با نرخ های کمتر از یک میلیارد تومان در بعضی منطقه ها مرکز فراهم شده است.

آنالیز میدانی و سایت های فروش مسکن حاکی است یک واحد 60 متری با سال ساخت 1392 واقع در عبدل آباد بدون امکانات انباری، پارکینگ و آسانسور 750 میلیون تومان، واحد 42 متری 9 سال ساخت در عبدل آباد با قیمت هر مترمربع 17.8 میلیون تومان (حدود 750 میلیون تومان) و آپارتمان 50 متری در مرتضی گرد بدون آسانسور و پارکینگ و دارای انباری با قیمت 930 میلیون تومان آگهی شده است.

بعلاوه یک آپارتمان 38 متری در استخر بدون آسانسور، انباری و پارکینگ متری 21 میلیون تومان به ارزش 800 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. آپارتمان 40 متری در یافت آباد هم با سن 5 سال ساخت متری 23 میلیون و 750 هزار تومان حدود 950 میلیون تومان به فروش گذاشته شد.

در منطقه کن تهران هم یک آپارتمان 50 متری 20 ساله متری 20 میلیون تومان آگهی شد که یک میلیارد تومان می گردد.

بر این اساس یک واحد 30 متری در خاک سفید با قیمت یک میلیارد تومان یعنی هر مترمربع حدود 33 میلیون تومان برای فروش فایل شده است، این واحد فاقد پارکینگ، آسانسور و انباری است.

یک دستگاه آپارتمان 64 متری واقع در فشافویه با پارکینگ و آسانسور به قیمت 960 میلیون تومان (هر مترمربع 15 میلیون تومان) به وسیله مالک آگهی شده است، این واحد مسکونی 10 سال ساخت است.

در نمونه ای دیگر آپارتمان 48 متری در ظهیرآباد با سن 13 سال با قیمت 900 میلیون تومان (هر مترمربع حدود 18.7 میلیون تومان)، واحد 42 متری در قیام دشت با قیمت 950 میلیون تومان، آپارتمان 43 متری در کریم آباد با قیمت 800 میلیون تومان و واحد 75 متری در حصار امیر با انباری به قیمت 900 میلیون تومان آگهی شده است.

بعلاوه یک دستگاه آپارتمان 57 متری در شهر قدس با قیمت 800 میلیون تومان به وسیله مالک آگهی شده است، سن این واحد 10 سال و دارای انباری و فاقد پارکینگ است.

آپارتمان 51 متری در شریف آباد پاکدشت هم متری 19.6 میلیون تومان به ارزش 1 میلیارد تومان به فروش گذاشته شد. آپارتمان 28 متری در گلابدره هم 915 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

روند کاهشی قیمت مسکن که از ابتدای امسال آغاز شده، در یک ماه گذشته سرعت گرفته و طی یک ماه اخیر قیمت بعضی واحد های مسکونی در بعضی منطقه ها تهران بین 1 تا 2 میلیارد تومان یعنی 15 تا 20 درصد کاهش داشته است.

عوامل متعددی در این آرامش و کاهش قیمت دخیل هستند که می توان به برنامه های وزارت راه و شهرسازی در این زمینه اشاره نمود که باعث شده است سهم قابل توجهی از تقاضا های سوداگری مسکن از این بازار خارج گردد، در این راستا وزارتخانه مذکور طی چند ماه اخیر چند اقدام مهم انجام داده است که اثرگذاری آن در بخش مسکن ملموس بوده است.

برنامه هایی که بر 2 جبهه یعنی هم اجاره و هم خرید و فروش مسکن متمرکز شده است؛ در بخش اول دولت مانند سال گذشته 2 اقدام معین سقف افزایش نرخ اجاره بها و پرداخت وام یاری ودیعه مسکن را اجرا نموده است، بر این اساس سقف مجاز افزایش نرخ اجاره بها در تهران و سایر منطقه ها کشور به ترتیب 25 و 20 درصد اعلام شده است.

هفته گذشته رئیس انجمن انبوه سازان تهران هم از کاهش تا 20 درصدی قیمت مسکن در مرکز خبر داده بود.

رصد بازار مسکن هم نشان می دهد رکود غیرتورمی و روند کاهشی قیمت مسکن در تهران زودتر از پیش بینی ها سایر منطقه ها کشور را تحت تأثیر قرار داده است. طبق گفته فعالان بازار، کاهش قیمت مسکن به خصوص در کلان شهر ها مشهود است و ادامه دار خواهد بود.

منبع: فرارو

به "آپارتمان های زیر یک میلیارد تومان در تهران زیاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان های زیر یک میلیارد تومان در تهران زیاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید