اقدام عجیب گزینه اصلی استقلال برای قراداد با آبی ها ، مرد همواره ناکام جانشین ساپینتو می گردد؟

به گزارش وبلاگ عکس، کارو حالا در شرایطی گزینه مربیگری استقلال شده که 4 سال است مربیگری نکرده است.

اقدام عجیب گزینه اصلی استقلال برای قراداد با آبی ها ، مرد همواره ناکام جانشین ساپینتو می گردد؟

به گزارش وبلاگ عکس خوان لوپز کارو! این نام گزینه اسپانیایی است که اخیراً حوالی باشگاه استقلال شنیده شده است. حجت کریمی که دیروز از سوی اعضای مجمع باشگاه استقلال در سمت سرپرستی موقت این باشگاه ابقا شد، نام این مربی را تأیید نموده است.

کریمی بی آنکه اشاره ای به رزومه بسیار ضعیف این مربی در فوتبال اروپا داشته باشد، تنها به بیان این جمله بسنده نموده که برای جذب مربی خارجی به کشورهای حاشیه خلیج فارس نمی رویم و این مربی مد نظر ما است که برای عقد قرارداد و تماشا امکانات باشگاه باید به ایران بیاید! کریمی در حالی این جملات را به زبان آورده که نکته پر اهمیت جذب مربی خارجی سفر مسئولان باشگاه به خارج از ایران نیست و آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد این است که سرمربی مورد نظر قابلیت موفقیت در استقلال را دارد و آیا می تواند منشأ تحولاتی در این باشگاه باشد یا خیر؟!

اگر مسأله سن را لحاظ نکنیم و کارو را با وجود رسیدن به 60 سالگی همچنان مرد کار بدانیم، اما کارنامه این مربی پر بار و امیدوارکننده نیست.

خوان رامو لوپز کارو در میانه های فصل 2006-2005 به جای سرمربی وقت لوکزامبورگ، سکان راهنمایی باشگاه رئال مادرید را به عهده گرفت. این مربی در مجموع 7 ماه در رئال مادرید حضور داشت. 33 بازی روی نیمکت این باشگاه شهیر اسپانیایی نشست. 17 برد 10 مساوی و 6 باخت در نهایت عاید کارش شد. در آخر کارو فصل را با 12 امتیاز اختلاف نسبت به بارسا به سرانجام رساند و با قرار گرفتن در جایگاه دوم مأموریتش را تمام کرد اما اوج فاجعه آنجا بود که کارو با یک تیم کهکشانی که همیشه در لیگ قهرمانان اروپا مدعی قهرمانی به حساب می آمد نتوانست به جایگاه مناسبی دست یابد و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد.

به این اسامی نگاه کنید: رونالدو، رائول، زیدان، بکام، گوتی، کاسیاس، سالگادو، کارلوس، هلگرا و... اینها بازیکنان تیم رئال مادرید آن موقع بودند که کارو نتوانست مقامی با این حجم از ستاره ها به دست آورد. وضعیتی که ممکن است در باشگاه استقلال نیز به وجود بیاید و در مختصات لیگ ایران نیز همیشه ستاره ها در ترکیب استقلال به میدان می روند اما روشن نیست که سرمربی خارجی مورد نظر باشگاه استقلال آیا قابلیت کار با این بازیکنان نامی را داشته باشد یا خیر؟!

بعد از آن فصل سیاه کارو از باشگاه رئال جدا شد اما این سرانجام تیره روزی های مرد اسپانیایی نبود. کارو در تیم های رسینگ سانتاندر، لوانته و سلتاویگو نیز نتیجه مطلوبی نگرفت. او که سابقه مربیگری در تیم زیر21 سال اسپانیا را در کارنامه داشت در پی انبوهی از ناکامی ها راهی تیم ملی عربستان شد اما تیم را در مرحله پیش مقدماتی انتخابی جام جهانی فوتبال (2014 برزیل) از گردونه رقابت ها حذف کرد تا ضعیف ترین کارنامه تاریخ عربستان را رقم بزند. کارو در تیم ملی عمان نیز دستاوردی نداشت و نتوانست در عمان نیز مربی تحول گرایی باشد.

سرمربی اسپانیایی حتی در باشگاه شن زن چین هم به جایگاه رفیعی نرسید. کارو در چین با شن زن در مرحله سوم جام حذفی کنار رفت. در لیگ ششم شد و با 25 بازی 14 برد، 6 مساوی و 5 باخت در نهایت از این باشگاه جدا شد.

کارو حالا در شرایطی گزینه مربیگری استقلال شده که 4 سال است مربیگری ننموده است و این سؤال مهم مطرح است که اگر سرمربی مورد نظر باشگاه استقلال در نهایت به توافق برسد و سرمربی استقلال گردد آیا توان موفقیت با این باشگاه را خواهد داشت؟!

کارو با هزینه شخصی در ایران؟

گفته می گردد این مربی اسپانیایی قرار است سه شنبه به ایران بیاید. درباره سفر او حرف و حدیث های متعددی به گوش می رسد. در این باره گفته شده که کارو قرار است تمام هزینه های سفرش به ایران را شخصاً بپردازد. این موضوع شاید به واسطه سال ها بیکاری مربی اسپانیایی باشد اما به هر حال صرف چنین هزینه ای برای حضور در ایران نمی تواند تا زمانی که مورد تأیید این مربی قرار بگیرد، مورد پذیرش باشد. شاید اگر کارو به ایران بیاید اولین سؤالی که از او گردد درباره پرداخت هزینه های سفرش به ایران باشد تا شاید این موضوع شفاف سازی گردد؟!

منبع: همشهری آنلاین

به "اقدام عجیب گزینه اصلی استقلال برای قراداد با آبی ها ، مرد همواره ناکام جانشین ساپینتو می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام عجیب گزینه اصلی استقلال برای قراداد با آبی ها ، مرد همواره ناکام جانشین ساپینتو می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید