امکان خرید بلیت تک فیلم در جشنواره فیلم فجر

به گزارش وبلاگ عکس، پیغام دارابی مدیر اجرایی یکی از سامانه های فروش بلیت های مردمی جشنواره چهلم فیلم فجر درباره نحوه فروش بلیت های این رویداد توضیحاتی را ارائه کرد.

امکان خرید بلیت تک فیلم در جشنواره فیلم فجر

به گزارش مهر، پیغام دارابی مدیر اجرایی سامانه سینما تیکت که در کنار دو سامانه ایران تیک و گیشه هفت متولی فروش اینترنتی بلیت های مردمی چهلمین جشنواره فیلم فجر است، درباره فروش آنلاین بلیت های جشنواره که از صبح امروز آغاز شده است، گفت: از مهم ترین اتفاقات مثبت چهلمین جشنواره فیلم فجر می توان به عدم افزایش نرخ بلیت ها اشاره نمود، برخلاف فرایند سال های گذشته، سال جاری هیچ گونه افزایش نرخ بلیت نداشته ایم و بلیت ها با قیمت 30 هزار تومان به مخاطبان عرضه می گردد.

وی درباره نحوه بلیت فروشی جشنواره فیلم فجر ادامه داد: یکی از اتفاقات مثبت جشنواره سال جاری نسبت به سال قبل، افزایش تعداد سالن های سینمای درگیر با جشنواره است که ظرفیت بیش از دو برابر سال قبل را فراهم نموده است.

دارابی مطرح نمود: سال جاری، حدود 67 درصد ظرفیت سالن های سینما های منتخب، در اختیار فیلم های جشنواره خواهد بود و 61 سالن برای اکران فیلم ها انتخاب شده است. سالن برج میلاد هم میزبان اهالی رسانه خواهد بود.

بلیت فروشی حضوری نداریم

وی با بیان اینکه با توجه به ادامه فرایند کرونا، سال جاری نیز، بلیت فروشی حضوری نداریم و فروش به صورت آنلاین انجام می گردد اضافه کرد: سال 99، بلیت فروشی مردمی، 9 بهمن آغاز شد، اما سال جاری از 6 بهمن ماه ساعت 10 صبح امکان خرید بلیت فیلم ها برای مخاطبان فراهم است.

دارابی مطرح نمود: سال گذشته در ساعات اولیه، تقریباً ظرفیت ها پر شد و فیلم هایی که بیشتر در کانون توجه مخاطبان قرار داشتند در همان دقایق ابتدایی، با تکمیل ظرفیت روبرو شدند. سال جاری 22 فیلم به بخش سودای سیمرغ راه پیدا نموده اند که البته جای خالی ژانر کمدی در این جشنواره احساس می گردد.

این مدیر سینمایی اضافه کرد: سال گذشته در ساعات اولیه فروش بلیت، اختلالات فنی مختصری وجود داشت، اما برای جشنواره سال جاری، از یک هفته قبل، انواع تست ها روی سامانه سمفا و سینما تیکت و سایر سامانه ها صورت گرفته است. به طوری که آمادگی لازم برای پذیرش مراجعه بیش از 5 برابری نسبت به سال قبل را در ساعات اولیه فروش در سامانه داریم.

دارابی توضیح داد: سال جاری به علت انجام واکسیناسیون، افزایش تعداد فیلم ها، آغاز به کار سالن های نو و همینطور افزایش ظرفیت سالن ها، استقبال بیشتری از جشنواره صورت می گیرد و این دلایل باعث شد که ما آمادگی لازم برای ارائه خدمت به مخاطبان سینما را با انجام تست های مختلف فنی داشته باشیم، اما این نکته قابل ذکر است که موضوع فنی، به طور کامل متوجه و در اختیار سینما تیکت نیست. ما یک سامانه مرکزی داریم به نام سمفا که بخش زیادی از بار روی این سامانه است که همزمان به سه سامانه سرویس دهی می نماید.

هر مخاطب امکان خرید تنها دو بلیت را دارد

این مدیر سینمایی اضافه کرد: از آنجایی که در تهیه بلیت ها محدودیت وجود دارد و هر کاربر با یک شماره موبایل، فقط امکان تهیه دو قطعه بلیت از یک فیلم را در طول جشنواره دارد، شارژ کیف پول در سامانه، به تسریع فرایند خرید بلیت یاری می نماید.

مدیر اجرایی سامانه سینما تیکت گفت: نکته حائز اهمیت برای مخاطبان جشنواره این است که امکان کنسلی بلیت، به هیچ وجه وجود ندارد، چون زمانی که بلیت ها رزرو می گردد امکان خرید برای سایرین از بین می رود؛ بنابراین علاقمندان به شرکت در جشنواره، در حین تهیه بلیت توجه نمایند که زمانی که بلیت و کد رزرو نهایی گردد، امکان کنسلی بلیت ها وجود نخواهد داشت

وی شرح داد: بر اساس تصمیم ستاد اجرایی جشنواره امکان خرید تک بلیت برای مخاطبان بر خلاف سال های قبل فراهم شده است. در گذشته بلیت ها باید به صورت سری خریداری می شد، سال جاری امکان خرید بلیت به صورت تکی نیز فراهم شده است.

دارابی در سرانجام اظهار کرد: از مسعود نقاش زاده دبیر جشنواره فیلم فجر که با برگزاری جلسات متعدد از چند ماه قبل برای آنالیز ابعاد متعدد اجرایی کار با مدیران سامانه های فروش فرایند خوبی را در پیش گرفت، تشکر می کنم و بعلاوه کوشش های سامانه مرکزی فروش بلیت (سمفا) برای ایجاد هماهنگی های لازم و حضور تیم فنی و اجرایی سمفا در جلسات، به منظور آنالیز مسائل فنی و اجرایی جشنواره سال جاری، قابل تقدیر است.

منبع: فرارو

به "امکان خرید بلیت تک فیلم در جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان خرید بلیت تک فیلم در جشنواره فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید