اگر دیگر گوشت نخوریم چه اتفاقی برای بدن مان رخ می دهد؟

به گزارش وبلاگ عکس، گوشت یکی از منابع اصلی پروتئین است و اگر یکباره از رژیم غذایی تان حذف گردد، بدن تان ممکن است در واکنش به آن وارد حالت بقا گردد. اگر مصرف گوشت را به کلی کنار بگذارید، ممکن است به سیر کردن خودتان با هر خوراکی نه چندان سالمی که در دسترس باشد، روی آورید.

اگر دیگر گوشت نخوریم چه اتفاقی برای بدن مان رخ می دهد؟

آدم ها به دلایل مختلفی تصمیم به گیاهخوار شدن می گیرند. برخی این کار را برای سلامت خودشان انجام می دهند و برخی هم به دلایل اخلاقی مصرف گوشت را کنار می گذارند. گیاهخواری از مزایای زیادی برخوردار است، اما حذف ناگهانی گوشت از رژیم غذایی خود ممکن است عوارض جانبی غیر منتظره و ناخوشایندی داشته باشد.

همانند هر تغییر غذایی شدید دیگری، کنار گذاشتن مصرف گوشت بدن را تحت فشار زیادی قرار می دهد و ممکن است در ابتدا علائم خماری را تجربه کنید.

در ادامه می خواهیم ببینیم اگر دیگر گوشت نخوریم چه اتفاقی برای بدن مان رخ می دهد.

1- ممکن است جوش بزنید

اگر دلتان پوستی بدون جوش می خواهد، باید بدانید که حذف یکباره گوشت از رژیم غذایی خود ممکن است شما را از این آرزو دور کند. گوشت قرمز مملوء از اسید های آمینه ای است که برای فراوری کلاژن ضروری هستند و اگر این ماده مغذی اساسی به میزان کافی به بدن تان نرسد، ممکن است پوست تان کدر گردد.

گوشت حاوی زینک (روی) هم هست و افراد گیاهخوار حتی اگر به قدر کافی حبوبات و غلات حاوی زینک مصرف نمایند، درون آن ها موادی است که جلوی جذب زینک در بدن را می گیرد. عدم دریافت به میزان زینک هم ممکن است به اشکال مختلف روی پوست تان اثر بگذارد که یکی از آن ها زدن جوش است.

2- ممکن است میل تان به خوردن تنقلات بیشتر گردد

گوشت یکی از منابع اصلی پروتئین است و اگر یکباره از رژیم غذایی تان حذف گردد، بدن تان ممکن است در واکنش به آن وارد حالت بقا گردد. اگر مصرف گوشت را به کلی کنار بگذارید، ممکن است به سیر کردن خودتان با هر خوراکی نه چندان سالمی که در دسترس باشد، روی آورید. بدن شما برای سازگار شدن با این تغییر غذایی ناگهانی به زمان احتیاج دارد و اگر تصمیم به گیاهخوار یا وگان شدن دارید، تنقلات سالمی مانند آجیل و میوه را در دسترس خود نگه دارید تا به یاری آن ها به میل خوردن چیپس و تنقلات مضر مشابه غلبه کنید.

3- ممکن است بیشتر دچار نوسانات خلقی شوید

وقتی رژیم غذایی تازه ای را آغاز می کنید، حتی اگر در دراز مدت تغییرات مثبتی در بدن تان ایجاد کند، باز هم ممکن است در ابتدای امر، درگیر نوسانات خلقی شوید. هر غذایی که می خورید تأثیر زیادی در میزان اضطراب تان دارد، چون از میکروبیوم درون معده انتقال دهنده های عصبی ای آزاد می گردد که با مغز ارتباط برقرار می نمایند. این عارضه جانبی ناخوشایند گرچه موقتی است و با سازگار شدن بدن با این تغییرات رفع می گردد، اما برخی تازه گیاهخوار ها و تازه وگان ها ممکن است بیشتر از گذشته احساس اضطراب نمایند.

4- ممکن است دچار ریزش مو شوید

با آنکه منابع گیاهی خوب و زیادی برای زینک، همانند حبوبات و آجیل وجود دارد، اما این پروتئین است که به بدن یاری می نماید زینک را جذب کند و گیاهخوار ها و وگان ها ممکن است با خطر کمبود این ماده غذایی اساسی روبرو باشند. کبمود زینک ممکن است روی مو ها اثر بگذارد و حتی در دراز مدت باعث ریزش مو گردد. اگر مصمم به ترک مصرف گوشت هستید، مطمئن شوید که میزان زینک دریافتی تان 50 درصد بیشتر از میزانی است که بدن به طور روزانه به این ماده احتیاج دارد.

5- ممکن است دچار معده درد شوید

با آنکه مصرف سبزیجات حتماً روده هایتان را شاد خواهد نمود، اما قطع یکباره مصرف گوشت می تواند میکروبیوم درون معده را اذیت کند. وقتی تغییر بزرگی در رژیم غذایی تان ایجاد می کنید و آغاز به خوردن غذایی متفاوت از آنچه قبلاً مصرف می کردید، می کنید، ممکن است در ابتدای امر، دچار معده درد و سوء هاضمه شوید.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید

به "اگر دیگر گوشت نخوریم چه اتفاقی برای بدن مان رخ می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر دیگر گوشت نخوریم چه اتفاقی برای بدن مان رخ می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید