با چه روش هایی می توانیم سموم را از بدن خارج کنیم ؟

به گزارش وبلاگ عکس، بدن انسان دارای یک توانایی طبیعی برای انجام فرایند سم زدایی است. در واقع این کار به وسیله دفع مدفوع و ادرار و به وسیله اندام هایی مانند کبد، پوست، ریه، روده بزرگ و کلیه صورت می گیرد.

با چه روش هایی می توانیم سموم را از بدن خارج کنیم ؟

ارگانیسم های مضر و آلاینده ها در آب، غذا و حتی هوایی که تنفس می کنیم وجود دارند بنابراین دور شدن کامل از این آلاینده ها کار ساده ای نیست.

در واقع هیچ راه چاره قطعی برای حفاظت از سموم در محیط وجود ندارد اما برای مقابله با اثرات بعضی از این آلاینده ها و انجام فرایند سم زدایی از بدن به طور منظم، راه چارههایی پیشنهاد شده است.

بدن انسان دارای یک توانایی طبیعی برای انجام فرایند سم زدایی است. در واقع این کار به وسیله دفع مدفوع و ادرار و به وسیله اندام هایی مانند کبد، پوست، ریه، روده بزرگ و کلیه صورت می گیرد. حتی فرایند تعریق و تنظیم درجه حرارت بدن نیز یک راه نو برای دفع سموم است.

مصرف میوه، سبزیجات تازه و گوشت های تازه را در اولویت برنامه غذایی خود قرار دهید

با این حال 6 گام موثر دیگر نیز برای سم زدایی موثر از بدن می توان انجام داد:

ورزش و مدیتیشن: این دو راه برای یاری به حفظ سلامت بدن به وسیله تعریق و خروج سموم از پوست یاری می نماید. مطالعات مقادیر کمی آرسنیک، کادمیوم، سرب و جیوه را در عرق پیدا نموده اند. مدیتیشن به شما یاری می نماید تا فکر خود را از استرس دور کنید چون استرس خود راهی برای افزایش مواد شیمیایی سمی در بدن است و عملکرد سیستم ایمنی بدن را تضعیف می نماید. علاوه بر این مدیتیشن و یا یوگا، باعث می گردد ریه ها اکسیژن زیادی جذب نموده و دی اکسید کربن و ناخالصی های دیگر را به خوبی دفع کند. نفس عمیق، متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن را تحریک نموده و باعث می گردد که شما تغذیه بهتری داشته باشید.

پرهیز از غذاهای آماده: مواد غذایی صنعتی و فرآورده های غذایی فاقد مواد مغذی و حاوی افزودنی های مضر مانند مواد نگه دارنده، مواد شیمیایی، نمک و چربی هستند. از مصرف آردهای تصفیه شده، قند زیاد، نوشیدنی های گازدار و نوشیدنی های شیرین بپرهیزید.

مصرف میوه، سبزیجات تازه، دانه های کامل و گوشت های تازه را در اولویت برنامه غذایی خود قرار دهید. سیر، لیمو، جوانه کلم بروکلی، لوبیا، ماش، سبزیجات خام دیگر و ... همگی به سم زدایی از بدن یاری می نمایند. به این موارد می توان آب میوه های ارگانیک را نیز اضافه نمود.

نوشیدن یک لیوان آب لیمو باعث دفع سموم کبد می گردد

نوشیدن آب لیمو: یک لیوان از این نوشیدنی سموم انباشته شده در کبد را دفع می کند و کیسه صفرا نفسی می کشد. این کار باعث بهبود عملکرد اعضای بدن شده و بعلاوه بعد از یک شب طولانی، تشنگی بدن از بین می رود. در واقع زمانی که کبد و کیسه صفرا در سلامت کامل باشند چربی ها نیز بهتر هضم می شوند.

مصرف کافئین کمتر: متخصصان توصیه می نمایند که روزانه بیش از 4 فنجان قهوه ننوشید. هر چه مصرف کافئین تان بالا باشد، استرس در غدد فوق کلیوی بالا می رود. این غدد در کنترل متابولیسم و فشار خون بدن نقش دارند. اگر جزو قهوه خورها هستید ضروری است مصرفتان را کاهش دهید و به جای آن چای بنوشید.

انتخاب گوشت و مرغ ارگانیک: مصرف گوشت حیواناتی که به صورت صنعتی پرورش و تغذیه می شوند را کاهش دهید. به این ترتیب کمتر در معرض آنتی بیوتیک ها و محصولات شیمیایی قرار می گیرید. گوشت های طبیعی و بیو انتخاب کنید. محصولات و گوشت های بیولوژیکی گران تر و در عین حال سالم تر و خوشمزه تر هستند.

پرهیز از مصرف الکل: الکل سرشار از کالری است و مصرف آن باعث ضعیف بدن به خصوص مغز و کبد می گردد. مراقب کبدتان باشید. به جای الکل، نوشیدنی ها و آب میوه های طبیعی میل کنید.

منبع: سایت بیتوته

منبع: راسخون

به "با چه روش هایی می توانیم سموم را از بدن خارج کنیم ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با چه روش هایی می توانیم سموم را از بدن خارج کنیم ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید