بیانیه نیمار: بله؛ من نوه افراد سیاه پوست هستم

به گزارش وبلاگ عکس، ستاره برزیلی پاری سن ژرمن پیامی را در مبارزه با نژادپرستی و اتفاقات ملاقات برابر مارسی منتشر کرد.

بیانیه نیمار: بله؛ من نوه افراد سیاه پوست هستم

به گزارش وبلاگ عکس ملاقات حساس پاری سن ژرمن برابر مارسی با جنجال دقایق سرانجامی باعث اخراج 5 بازیکن از جمله نیمار شد.

نیمار بعد از بازی اعلام نمود که تنها به دلیل توهین نژادپرستانه بازیکن مارسی مجبور به واکنش تند علیه او شده است و حالا با انتشار بیانیه ای خواهان برخورد با این موضوع شده است.

در بیانیه نیمار که در اینستاگرام منتشر شد، آمده است: دیروز عصبی و بی قرار بودم. من با کارت قرمز جریمه شدم چرا که می خواستم کسی را که به من توهین کرد بزنم. باید قبل از ترک زمین کاری انجام می دادم و از خود دفاع می کردم چرا که اطمینان داشتم که مسئولان کاری انجام نمی دهند و یا سهل انگاری خواهند کرد.

وی در ادامه نوشت: من می خواستم مثل همواره در زمین فوتبال جواب حریف را بدهم. واقعیت نشان می دهد که من پیروز نشدم. در فوتبال خشونت و توهین و دشنام جزئی از بازی شده است و نمی توان آرام و دل نرم بود. من این فرد(گونزالس) را درک می کنم. همه اینها جزئی از فوتبال هستند با این حال نژاد پرستی و تعصب پذیرفتنی نیستند. من سیاه هستم و پدر و مادرم هم سیاه هستند و نوه افراد سیاه پوست هستم با این حال به خود افتخار می کنم و خود را کمتر از دیگران نمی دانم.

نیمار در ادامه نوشت: از مسئولان و داوران می خواهم که یک موضع گیری بی طرفانه داشته باشند. آنها باید نشان دهند که فوتبال جای چنین رفتارهایی نیست. وقتی به آن لحظه فکر می کنم باز هم حس نفرت من را فرا می گیرد. آیا باید به سادگی از کنار چنین اتفاقاتی گذشت. نمی دانم. در طول بازی من و هم تیمی هایم از داور بازی خواستیم که قاطعانه برخورد کند اما به ما بی توجهی شد.

وی ادامه داد: من مجازاتم را قبول کردم چرا که باید فوتبال پاک را به نمایش بگذارم اما امیدوارم که فرد جانی(بازیکن مارسی) هم مجازات گردد. نژادپرستی وجود دارد و باید آن را از بین برد. آن بازیکن احمق بود. چنین رفتارهای نژاد پرستانه ای هم به سیاه پوستان و هم به سفید پوستان آسیب خواهد رساند و ویرانگر است.

نیمار نوشت: ما رنگ پوست خود را انتخاب نمیکنیم و همه برابر خداوند برابر و مساوی هستیم. ما در این بازی تن به شکست دادیم و باید با تجربه بیشتری برخورد می کردم. نادیده دریافت نژادپرستی کمکی به ما نخواهد کرد. مبارزه با نژادپرستی وظیفه عظیم ما است.

او در سرانجام خطاب به بازیکن مارسی هم نوشت: بار دیگر با هم رودررو می شویم و من تنها فوتبال بازی خواهم کرد. در آرامش باش. تو می دانی چه بر زبان آوردی و من هم می دانم چه کردم. محبت بیشتری را برای همه دنیا آرزو می کنم.

  • پس گردنی جنجالی ستاره برزیلی و 5 اخراجی در یک دقیقه | نیمار: پشیمانم؛ باید با مشت آن احمق را می زدم
منبع: همشهری آنلاین

به "بیانیه نیمار: بله؛ من نوه افراد سیاه پوست هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه نیمار: بله؛ من نوه افراد سیاه پوست هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید