تایوان خود را برای حمله چین آماده می نماید

به گزارش وبلاگ عکس، ایسنا نوشت: وزارت دفاع تایوان اعلام نمود که این جزیره خودگردان تا انتها هفته رزمایش هایی برای آمادگی نظامیان و غیرنظامیان تایوانی در برابر حمله احتمالی چین برگزار می نماید.

تایوان خود را برای حمله چین آماده می نماید

به گزارش پایگاه خبری دیلی بیست، وزارت دفاع تایوان بیان کرد که از دوشنبه تا پنجشنبه یک تمرین دفاعی برای افزایش آمادگی غیرنظامیان در برابر حمله چین برگزار می گردد که در آن حمله هوایی چین شبیه سازی خواهد شد. بعلاوه از دوشنبه تا آدینه تایوان یک رزمایش آتش زنده برگزار می نماید تا آمادگی عملیاتی نیروهایش را در برابر حمله چین به آزمایش بگذارد.

تایوان جزیره ای خودگردان است که چین آن را بخشی از خاک خود دانسته و حمله نظامی را یکی از راه های پس گرفتنش می داند. پکن ارتباط دیپلماتیک مستقل کشورها با تایوان را مردود می داند.

در طول این رزمایش غیرنظامیان در پناهگاه ها مخفی خواهند شد. در برخی محلات، از رانندگان درخواست می گردد که از خودروی خود خارج شوند. همین کار از کسانی که از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده می نمایند نیز درخواست خواهد شد و جریان امور در شهرهای تایوان عملاً متوقف می گردد.

این رزمایش ها با هدف کاهش تلفات در صورت حمله چین برگزار می گردد. در هفته های اخیر چین تعداد بی سابقه ای از ناوهای خود را به آب های پیرامون تایوان فرستاده است. به گفته مقامات آمریکایی، ارزیابی کنونی دولت آمریکا این است که شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین دارد خود را برای نبرد در 2025 یا 2027 آماده می نماید.

مقامات تایپه بیان کردند: آشنایی با موقعیت پناهگاه های حمله هوایی و فرایندهای تخلیه باعث می گردد که در جنگ واقعی تعداد تلفات کاهش یابد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "تایوان خود را برای حمله چین آماده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان خود را برای حمله چین آماده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید