ثبت 635 مورد بازرسی از نانوایی های استان اردبیل

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: 635 مورد بازرسی از نانوایی های استان اردبیل اجرا شده است.

ثبت 635 مورد بازرسی از نانوایی های استان اردبیل

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از وبلاگ عکس، رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: تا به امروز در قالب طرح ویژه بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای خبازی در حدود 635 مورد بازرسی اجرا شده، پرونده واحدهای متخلف نیز تنظیم شده و اقدامات نظارتی در قالب بازرسی های مشترک به صورت روزانه ادامه داشته و گشت های مشترک بازرسی با حضور سایر دستگاه های مرتبط کماکان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در جریان این بازرسی ها 50 مورد پرونده تخلف نانوایی در استان اردبیل به ارزش 73 میلیون و 399 هزار و 500 ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تعداد تماس های مردمی با سامانه 124 سازمان را 50 مورد اظهار داشت و افزود: از مجموع گزارش ها دریافتی که مربوط به نانوایی ها است 35 مورد تخلف کم فروشی، یک مورد گرانفروشی، 3 مورد عرضه خارج از شبکه و برای 11 مورد سایر موارد، پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

صادقی شرح داد: در اجرای طرح نظارت بر نانوایی ها طی دو هفته گذشته نانوایی متخلف در اردبیل به علت عدم رعایت وزن چانه و اصول پخت در این استان اردبیل قطع سهمیه شد.

وی افزود: تمام واحدهای نانوایی مکلف به نصب قیمت مصوب جدید در معرض دید عموم هستند، هرگونه عدول از وزن چانه، قیمت های مصوب و عدم نصب قیمت، تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی اجرا شده و ضمن قطع سهمیه آرد واحدهای متخلف، پس از تکمیل پرونده تخلف گرانفروشی برای طی مراحل قانونی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارسال خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: مبنی بر ضرورت تشدید اقدامات کنترلی و بازرسی در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و برخورد با تخلفات احتمالی، مراتب در دستور کار بازرسان سازمان قرار گرفت.

صادقی در پایان اظهار کرد : این طرح نظارتی کماکان ادامه خواهد داشت و شهروندان عزیز از طریق سامانه ارتباطی 124 نسبت به ثبت شکایت خود در این زمینه اقدام کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ثبت 635 مورد بازرسی از نانوایی های استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 635 مورد بازرسی از نانوایی های استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید