خوردن چای با توت به صرفه است یا قند؟

به گزارش وبلاگ عکس، در جواب این افراد باید گفت که اتفاقاً قندی که در قندانتان دارید قند مصنوعی نیست و قند طبیعی است که از نیشکر و چغندر گرفته شده است. از طرفی قندی که در میوه هایی مانند کشمش، توت خشک، خرما و…وجود دارد، قند آزاد است.

خوردن چای با توت به صرفه است یا قند؟

بعضی افراد می گویند ما به جای این قندها، قند طبیعی مصرف می کنیم. مثلاً با چایمان توت خشک، خرما، کشمش و موادی از این قبیل می خوریم تا قند خونمان بالا نرود و بعد هم می بینیم که با یک فنجان چای 20 عدد توت خشک یا میوه های مشابه می خورند.

در جواب این افراد باید گفت که اتفاقاً قندی که در قندانتان دارید قند مصنوعی نیست و قند طبیعی است که از نیشکر و چغندر گرفته شده است. از طرفی قندی که در میوه هایی مانند کشمش، توت خشک، خرما و…وجود دارد، قند آزاد است.

یعنی به راحتی جذب بدن می گردد و مقدار کالری آن مانند سایر قندهاست یعنی به ازای هر یک گرم، مصرف آن ها 4 کیلوکالری انرژی به بدن می رسد و مصرف زیاد این خوراکی ها مانند مصرف زیاد قند های معمولی عوارضی دارد.

هر قند چند کالری ایجاد می نماید؟

هر یک حبه قند حدود 3 گرم وزن دارد. با این فرض که هر یک گرم قند 4 کیلوکالری انرژی فراوری کند، انرژی دریافتی بدن با خوردن یک حبه قند معمولی 12 کیلوکالری است. در حالی که بیشتر افرادی که چایشان را با تعدادی خرما، کشمش، توت خشک و…می خورند، حدود 60-50 کیلوکالری انرژی دریافت می نمایند.

منبع: فرادید

به "خوردن چای با توت به صرفه است یا قند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردن چای با توت به صرفه است یا قند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید