دلایل گرانی گوشت در بازار

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به دلایل گرانی این نوع گوشت در بازار گفت: به دلیل بارندگی در بسیاری از نقاط کشور حمل و نقل مختل شده است.

دلایل گرانی گوشت در بازار

به گزارش مهر، علی اصغر ملکی درباره دلایل گرانی گوشت گوسفندی با اشاره به صادرات دام زنده گفت: اگر خروج دام به اندازه مجوز صادر شده، باشد و این مساله کنترل شود تأثیر خاصی بر بازار ندارد، اما صادرات بیش از مجوز های صادر شده بازار را مختل می کند.

وی با بیان اینکه از جمله دلایل افزایش قیمت قرمز می توان به بارندگی های غرب کشور اشاره کرد، اضافه نمود: این مساله منجر به مختل شدن حمل و نقل شده، در استان هایی که بارندگی وجود دارد میادین برای عرضه دام تشکیل نمی شود و به همین دلیل با کمبود عرضه روبرو هستیم.

ملکی ادامه داد: همین اتفاقات منجر به افزایش هزینه های جانبی از جمله کرایه حمل و دلالی شده است.

این فعال صنفی اضافه نمود: از طرفی با توجه به بارش های مناسب، دامداران تمایل دارند که دام های خود را نگه دارند و تا بعد از عید بتوانند از ظرفیت مراتع بهره مند شوند.

وی درباره اینکه قیمت گوشت در حال حاضر چقدر است؟، گفت: دیروز قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه بین 137 تا 138 هزار تومان بود، اما با توجه به اینکه عرضه دام به کشتارگاه ها در روز جاری بسیار کمتر بوده، احتمالاً افزایش مجددی در این زمینه رخ می دهد.

منبع: فرارو

به "دلایل گرانی گوشت در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل گرانی گوشت در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید