دولت آمریکا از 100 میلیون دوز واکسن کرونا بهره مند می شود

به گزارش وبلاگ عکس، آمریکا که پیش از این یک میلیارد دلار به شرکت مدرنا برای توسعه نانوواکسن ضدکرونا اعطا کرده بود، تقریبا 1.5 میلیارد دلار دیگر به این شرکت اختصاص داد تا مدرنا بتواند به سرعت 100 میلیون دوز از این واکسن را به دولت آمریکا تحویل دهد.

دولت آمریکا از 100 میلیون دوز واکسن کرونا بهره مند می شود

به گزارش گروه فناوری وبلاگ عکس، دولت آمریکا برای تسریع توسعه واکسن ضدکرونا 2.5 میلیارد دلار از فناوری شرکت مدرنا (Moderna) حمایت می کند. مدرنا در حال ساخت واکسن ضدکرونا با استفاده از فناوری RNA پیغامبر (mRNA) است.

دولت آمریکا پیش از این مبلغی در حدود یک میلیارد دلار از مدرنا حمایت کرده بود که به تازگی 1.525 میلیارد دلار دیگر نیز از این شرکت پشتیبانی مالی کرده است تا در نهایت 100 میلیون دوز واکسن ضد کرونا را از این شرکت دریافت کند.

این بودجه جدید همراه حمایت قبلی دولت آمریکا از شرکت مدرنا برای تشویق این شرکت به منظور تحویل به موقع واکسن ضد کرونا است. این شرکت اعلام کرده است که دولت آمریکا گزینه ای نیز برای خرید 400 میلیون دوز دیگر از این واکسن روی میز دارد.

mRNA-1273 واکسنی است که در آن mRNA درون نانوذرات لیپیدی کپسوله شده است. این واکسن با وارد شدن به داخل بدن موجب تشکیل پروتئین S ویروس کرونا در بدن می شود. این واکسن یکی از گزینه های پیشرو در میان گزینه هایی است که شرکت های مختلف برای مقابله با کرونا ارائه کرده اند.

شرکت مدرنا با موسسه ملی بیماری های عفونی و آلرژی همکاری می کند تا این واکسن، توسعه و تجاری سازی شود. این مرکز فاز سوم آزمون بالینی روی این واکسن را انجام داده و ماه پیش، این فاز به پایان رسیده است. برای انجام این فاز 472 میلیون دلار بودجه صرف شده است.

mRNA-1273 واکسنی است که شرکت مدرنا برای مقابله با ویروس SARS-CoV-2 تولید کرده است که مبتنی بر mRNA اصلاح شده با نوکلئوزید ها بوده که درون یک نانوذره لیپیدی محاط شده است. این mRNA گلیکوپروتئین اسپایک سطح ویروس SARS-CoV-2 را رمزگذاری می کند، پروتئینی که می تواند به سلول میزبان متصل شده و باعث ورود ویروس به بدن میزبان شود.

با تزریق این واکسن حاوی mRNA، رشته های mRNA وارد سلول بدن میزبان شده و موجب بیان پروتئین ویروس در سلول های میزبان می شود که با این کار سیستم ایمنی بدن تحریک شده و پاسخ می دهد. انتظار می رود این روش موثرتر از حالتی باشد که نسخه سنتز شده پروتئین اسپایک به بدن میزبان تزریق شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دولت آمریکا از 100 میلیون دوز واکسن کرونا بهره مند می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آمریکا از 100 میلیون دوز واکسن کرونا بهره مند می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید