عارضه ای دردناک که سن و سال نمی شناسد

به گزارش وبلاگ عکس، یک متخصص مغز و اعصاب گفت: اولین نشانه های گرفتگی نخاع، فشاری است که توسط دیسک روی نخاع از گردن و کمر به تمام قسمت های دیگر بدن منتشر می گردد.

عارضه ای دردناک که سن و سال نمی شناسد

نسیبه زرگر متخصص مغز و اعصاب در گفت وگو با خبرنگار درباره گرفتگی نخاع اظهار کرد: تنگی و باریک بودن کانال نخاع موجب گرفتگی آن می گردد. گرفتگی نخاع در صورت فشار روی آن و ریشه عصب هایی که توسط دیسک از نخاع خارج می شوند، اتفاق می افتد. قسمت های شایع که دچار این نوع عارضه می شوند کمر و گردن هستند که اولین علامت و نشانه های آن ها فشاری است که توسط دیسک روی نخاع از گردن و کمر به تمام قسمت های دیگر بدن منتقل می گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: اولین واکنش بدن نسبت به این درد اسپاسم عضلات فیله است که دچار گرفتگی می گردد. این نوع عارضه در تمام سنین ممکن است اتفاق بیفتد، زیرا زمینه ژنتیکی و ارث در این نوع عارضه وجود دارد که معمولاً به دلیل باریک بودن نخاع یا کانال آن اتفاق می افتد.

متخصص مغز واعصاب درباره عوامل این نوع عارضه بیان نمود: عواملی که می تواند تاثیرگذار باشند مواردی مانند ژنتیک و جابجایی وسایل سنگین یا کار های سخت و سخت است. اقدامات اولیه که فرد مبتلا باید انجام دهد استفاده از داروهای ضدالتهابی است که در صورت شدت بیماری به کار گرفته می گردد. اگر علامت اسپاسم دیده گردد افراد می توانند از دارو های ضداسپاسمی استفاده نمایند.

:خطرات هولناکی که با تکان شدید سلامت نوزاد را تهدید می نماید

وی گفت: دارو ها معمولاً می توانند موضعی، خوراکی و تزیریقی باشند. بعد از کم شدن علامت، می توان برای کاهش فشار و درد دیسک روی نخاع از عملکرد هایی همچون فیزیوتراپی و ورزش هایی مثل یوگا، پیلاتس و راه رفتن در مقابل مقاومت آب برای بهبودی این نوع عارضه را انجام داد.

زرگر درباره علائم گرفتگی نخاع گفت: علائم این نوع بیماری در واقع از دست دادن قدرت عضلات است و فرد مبتلا در کنترل ادرار و مدفوع خود دچار مشکل می گردد. بدن فرد مبتلا در مقابل انواع بیماری های سخت نمی تواند مقاومت از خود نشان دهد.

وی در ادامه درباره درمان این نوع عارضه بیان نمود: برای درمان گرفتگی عضلات یک سری اقدامات ابتدایی انجام می گردد، اعم از ام آرآی و تصویربرداری های مختلف که میزان شدت و تنگی نخاع و قرار دریافت عارضه در چندمین سطح دیسک نشان داده می گردد. در صورت شدت داشتن بیماری فرد مبتلا کاندیدای جراحی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عارضه ای دردناک که سن و سال نمی شناسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارضه ای دردناک که سن و سال نمی شناسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید