فیلم ، دانشمندان یک تمساح کامل را از معده یک مار پیتون بیرون آوردند

به گزارش وبلاگ عکس، دیجیاتو نوشت: دانشمندان در حین آنالیز یک مار پیتون در فلوریدا متوجه شدند که این حیوان یک تمساح درسته را بلعیده بوده است.

فیلم ، دانشمندان یک تمساح کامل را از معده یک مار پیتون بیرون آوردند

دانشمندان در فلوریدای آمریکا با شکافتن بدن یک مار پیتون برمه ای متوجه شدند که این حیوان یک تمساح را به طور کامل بلعیده است. آناتومی منحصربه فرد مارهای پیتون به این موجودات اجازه می دهد تا طعمه هایی بزرگ تر از مقدار بدن خود را ببلعند. مارهای شکارچی در فلوریدا در حال آسیب زدن به اکوسیستم طبیعی این استان و گونه های بومی این منطقه هستند.

به گزارش اینسایدر، رزی مور، زمین شناس ساکن فلوریدا در پستی در صفحه اینستاگرام خود اعلام نمود که جسد یک مار پیتون با معده ای متورم برای کالبدشکافی به آزمایشگاه برده شده بود تا از او نمونه برداری گردد و محققان ببینند چه چیزی در رژیم غذایی این خزنده بزرگ وجود دارد. با این حال، همان طور که در ویدیوی زیر پیداست، محققان متوجه شدند که این مار تقریباً 15 متری یک تمساح 1.7 متری را درسته بلعیده است.

مور می گوید: به واقع، این اتفاق به نظر من هم حال به هم زن بود و هم من به کالبدشکافی و این چیزها عادت دارم. او می گوید دانشمندان در حین انجام این عمل هر چند دقیقه یک بار اتاق را ترک می کردند تا از بوی نامطبوع آن جا دور شوند.

این ویدیو ابتدا مار را در حالت دست نخورده با معده ای بزرگ نشان می دهد و شامل خلاصه ای از مراحل شکافتن پوست و معده این حیوان است. درنهایت طی فرایندی که بی شباهت به زایمان نیست، این تمساح کامل از درون شکم مار بیرون آورده می گردد.

مار پیتون اکوسیستم فلوریدا را تهدید می نماید

مور درباره خطر مارهای غول پیکر در محیط زیست فلوریدا می گوید: این مارها با موفقیت به محیط هایی مثل پارک ملی اِورگلیدز هجوم آورده اند که از نظر زیست محیطی منطقه حساسی محسوب می شوند. این اتفاق به خاطر گستردگی رژیم غذایی پیتون ها، برای انواع گونه های حیات وحش خطرناک است.

مایک کرک لند، زیست شناس گونه های شکارچی که عضو برنامه حذف پیتون ها از جنوب فلوریداست، قبلاً در مصاحبه ای در این باره گفته بود: [مارها] دارند گونه های حیات وحش بومی ما را می خورند. آنها بعلاوه در رقابت برای دسترسی به غذا، حیوانات بومی ما را شکست می دهند.

این استان در حال حاضر به 100 شکارچی پیتون مجوز داده و یکی از آنها این مار را کشته و به آزمایشگاه برده است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "فیلم ، دانشمندان یک تمساح کامل را از معده یک مار پیتون بیرون آوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، دانشمندان یک تمساح کامل را از معده یک مار پیتون بیرون آوردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید