قیمت گذاری خودروهای مونتاژی از طریق شورای رقابت برای اولین بار

به گزارش وبلاگ عکس، سخنگوی شورای رقابت با بیان اینکه برای اولین بار خودروهای مونتاژی قیمت گذاری می شود، گفت: روز سه شنبه 22 فروردین جلسه کارگروه تخصصی شورای رقابت در مورد نهایی کردن قیمت خودروهای مونتاژی برگزار و قیمت هایی نهایی ، مصوب می شود.

قیمت گذاری خودروهای مونتاژی از طریق شورای رقابت برای اولین بار

اسماعیل شجاعی در گفت وگو با فارس درباره با قیمت گذاری خودروهای مونتاژی پس از خودروهای تولید داخل گفت: در 3 ماه گذشته یک سری کارهای کارشناسی در مورد قیمت گذاری خودروهای مونتاژی یا همان (CKD) اجرا شده است و شورای رقابت نیز در این مدت کارگروه تخصصی را با همکاری سازمان حمایت، انجمن خودروسازان، دانشکده خودروسازی، انجمن های تخصصی و غیره برگزار کرده تا با اصلاح قیمت های خودرو، دو اتفاق بزرگ در صنعت خودرو ایجاد شود، اول اینکه افزایش عرضه خودرو در کشور تضمین شود و پیرو آن تولید افزایش یابد و دوم شرایط به سمتی حرکت کند تا فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار به یکدیگر نزدیک شود و این شکاف قیمتی حذف شود.

سخنگوی شورای رقابت بیان داشت: بنابراین روز سه شنبه 22 فروردین جلسه کارگروه تخصصی و شورای رقابت در مورد نهایی کردن قیمت خودروهای مونتاژی برگزار می شود و قیمت هایی نهایی مصوب می شود.

وی گفت: قیمت خودروهای مونتاژی با توجه به شاخص رقابت پذیری مشخص شده و با توجه به مقایسه قیمت هر یک از خودروهای داخلی با سه خودروی مشابه خارجی به نظر می رسد که در این نوع از خودروها کاهش قیمت نیز داشته باشیم.

شجاعی گفت: شورای رقابت بر رقابتی شدن بازار خودرو تاکید دارد بنابراین هم باید تولیداتمان افزایش یابد و هم سیاستگذاری در واردات به صورتی باشد که امکان واردات به شکل مناسبی فراهم شود، زیرا تا زمانی که واردات خودرو محدود باشد این بازار انحصاری خواهد بود.

* اعلام قیمت خودروهای مونتاژی بر عهده شورای رقابت نیست

سخنگوی شورای رقابت تأکید کرد: اعلام قیمت خودروها بر عهده شورای رقابت نیست، بنابراین پس از مصوب شدن قیمت خودروهای مونتاژی قیمت خودروها به وزارت صمت اعلام و وزارت صمت باید قیمت نهایی این خودروها را اعلام کند.

* همه بازار خودرو کشور انحصاری تشخیص داده شد

وی شرح داد: با توجه به مصوبه 543 شورای رقابت، بازار خودرو انحصاری تشخیص داده شد، بنابراین قیمت گذاری برای همه خودروهای مونتاژی و غیرمونتاژی انجام می شود ضمن اینکه قیمت گذاری خودروهای مونتاژی برای اولین بار انجام می شود.

منبع: فرارو

به "قیمت گذاری خودروهای مونتاژی از طریق شورای رقابت برای اولین بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گذاری خودروهای مونتاژی از طریق شورای رقابت برای اولین بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید