لزوم ارتقای همکاری های چندجانبه کشورها در فضای سایبری

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، اجلاس امنیت سایبری برلین (Cyber Security Summit Berlin) در ذیل کنفرانس امنیتی مونیخ (Munich Security Conference) اواخر هفته ای که گذشت در برلین آلمان برگزار شد.

لزوم ارتقای همکاری های چندجانبه کشورها در فضای سایبری

این اجلاس برگزاری پنل هایی با عناوین چه بخواهیم، چه نخواهیم؛ شرکت های فناوری میان قدرت ژئوپلتیک و مسئولیت پذیری، به روزرسانی منشور اعتماد؛ نمونه ای از اقدامات بخش خصوصی، نسل پنجم ارتباطات، هوش مصنوعی و فراتر از آن؛ آیا اروپا در رقابت برای تسلط فنی گیر افتاده است؟ و دموکراسی و دفاع در فضای سایبر را با حضور مقامات و کارشناسان ارشد در حوزه های پژوهشی و سیاستگذاری فضای سایبری و ارتباطات، امور خارجی و امور دفاعی در دستور کار قرار داد.

شرکت کنندگان در این اجلاس که از کشورهای مختلف بودند، مسائل و رویکردهای خود را در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی ارائه کردند.

در اجلاس امنیت سایبری برلین، که با حضور مقامات، سفرا، روسای سازمان های بین المللی، کارشناسان ارشد کشورها و مدیران شرکت های بزرگ در محل وزارت امور خارجه آلمان برگزار گشت، موضوع ارتقای همکاری های چندجانبه کشورها در فضای سایبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کارشناسان به تبادل نظر در مورد مقابله با اخبار و اطلاعات جعلی پرداختند.

همچنین در جریان این نشست، مدیر تدوین سیاست های ملی سایبری در دفتر نخست وزیری نیوزلند در انتهای اجلاس به ارائه تازه ترین تحولات مربوط به فراخوان کرایست چرچ در راستای همکاری مشترک برای مقابله با اقدامات خشونت آمیز آنلاین در اینترنت، پرداخت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لزوم ارتقای همکاری های چندجانبه کشورها در فضای سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارتقای همکاری های چندجانبه کشورها در فضای سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید