مالکیت بازی آلن ویک به سازندگانش بازگشت

به گزارش وبلاگ عکس، استودیوی بازی سازی رمدی، سازنده مجموعه بازی های مکس پین و آلن ویک، خبر داده است که حقوق عرضه بازی آلن ویک (Alan Wake) را از مایکروسافت دریافت کرده اند. این موضوع احتمالا در آینده نزدیک منجر به عرضه بازی آلن ویک روی دیگر پلتفرم ها خواهد شد.

مالکیت بازی آلن ویک به سازندگانش بازگشت

در حالی که حقوق کلی مجموعه و برند آلن ویک به دست استودیوی بازی سازی Remedy Entertainment بود، مایکروسافت حق انتشار بازی های آلن ویک را در اختیار داشت. استودیوی رمدی این خبر را دیروز طی مراسمی به سهامداران خود گفت. طبق گفته این استودیوی بازی سازی، نه تنها حقوق انتشار بازی های آلن ویک به رمدی بازخواهد گشت، بلکه آن ها از مایکروسافت حدودا 2.5 میلیون یورو هم برای فروش بازی های قبلی شان از سوی آن ها در این چند سال دریافت خواهند کرد.

رابطه خوب استودیوی رمدی با مایکروسافت، با عرضه بازی کوانتوم بریک از هم پاشید؛ طوری که طبق اخبار و شایعات، فشارها از سوی مایکروسافت برای تغییر این بازی بسیار زیاد بوده و نهایتا هم مایکروسافت از نتیجه نهایی راضی و عملکرد بازی راضی نمی شود.

استودیوی رمدی چند وقت پیش گفته بود که در آینده قصد دارند برای تمام پلتفرم ها بازی بسازند. بازی بعدی استودیوی رمدی یعنی Control هم در کنفرانس سال گذشته پلی استیشن در E3 2018 معرفی شد و برای سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و کامپیوتر عرضه می شود.

استودیوی رمدی پس از انتشار این خبر، طی بیانیه ای به خبرگزاری یوروگیمر گفت که آن ها حقوق عرضه بازی های آلن ویک را در اختیار دارند و اگر بخواهند، می توانند بازی را روی هر پلتفرمی عرضه کنند. با این حال، طبق گفته رمدی، تمرکز آن ها در حال حاضر روی بازی Control است.

احتمالا باید در آینده نزدیک منتظر عرضه بازسازی آلن ویک روی پلتفرم های مختلف و در سال های آینده منتظر رونمایی دنباله آین بازی باشیم.

منبع: یوروگیمر

منبع: دیجیکالا مگ

به "مالکیت بازی آلن ویک به سازندگانش بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالکیت بازی آلن ویک به سازندگانش بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید