مخابرات تجهیزات فیبر نوری بعضی شرکت ها را تخریب کرد

به گزارش وبلاگ عکس، وزیر ارتباطات به خبرها و فیلم های منتشر شده در فضای مجازی پیرامون تخریب تجهیزات فیبر نوری شرکت آسیاتک به وسیله مخابرات واکنش نشان داد.

مخابرات تجهیزات فیبر نوری بعضی شرکت ها را تخریب کرد

در چند روز گذشته، خبرهایی مبنی بر آسیب رسانی و تخریب کابل ها و تجهیزات فیبر نوری آسیاتک و چند شرکت FCP دیگر در بعضی شهرها منتشر شد. حتی کاربران ویدئوهایی از این تخریب ها در فضای مجازی منتشر کردند.

آسیاتک طی خبری این اقدام را محکوم کرد و بعد شرکت مخابرات در جواب گفت آسیاتک در حوزه مربوط به آن ها، تجهیزات فیبر نوری را کار گذاشته و به این علت تخریب شدند. دوباره آسیاتک بیانیه داد و گفت فضای شهری ملک خصوصی و انحصاری شرکتی نیست که نتوان در آن کابل و تجهیزات فیبر نوری استفاده کرد.

وزیر ارتباطات: گزارش های تخریب تجهیزات فیبر نوری به ما هم رسیده

حالا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات هم به ماجرا ورود نموده و به نوعی تایید کرد مخابرات اقدام به تخریب تجهیزات فیبر نوری بعضی شرکت ها نموده است.

یک خبرنگار از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می پرسد: گزارش های مختلف از بعضی شهرها حاکی است که شرکت مخابرات نسبت به تخریب تجهیزات فیبرنوری و کابل های ارتباطی بعضی شرکت های اینترنتی اقدام نموده تا رقبا را از صحنه خارج کند، تدبیر وزارت ارتباطات چیست؟

زارع پور در جواب می گوید: گزارش هایی هم به ما رسیده و فیلم هایی نیز در فضای مجازی منتشر شده که اتفاقاتی از این دست افتاده، من بارها عرض کردم که شرکت مخابرات ایران دیگر تنها بازیگر حوزه ارتباطات ثابت نیست و باید بپذیرد که رقبایی برای آن درست شده و رفقای جدیدی پیدا نموده و باید در یک فضای رقابتی کار کند و مردم حق انتخاب داشته باشند.

وزیر ارتباطات صریحا می گوید هر شرکتی که بتواند سرویس بهتری به مردم ارائه کند؛ شرکت مخابرات یا هر شرکت دیگری حق ندارد مانع گردد: ما سمت مردم هستیم، هر کسی که بتواند سرویس بهتری را برای مردم فراهم کند، طبیعتاً مردم آن سرویس را انتخاب می نمایند و ما نباید مانع انتخاب مردم شویم. در شرایطی که این امکان هست که سرویس بهتری به وسیله اپراتور دیگری ارایه گردد، شرکت مخابرات یا هر سرویس دیگری نباید جلوی سرویس دهی بهتر را بگیرد.

مخابرات به جای تخریب، رفاقت و رفابت کند

او در جواب پرسش دیگری درباره اطلاع مدیران مخابرات می گوید: من مطمئن هستم که مدیران شرکت مخابرات و اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل محترم اصلاً در این فضا نیستند و کاملاً فضای همدلی و همراهی دارند و این موارد هم جزئی بوده که قابل رفع کردن است، اما بالاخره یک فضای جدیدی در کشور به وجود آمده و تا پیش از این نبوده و طبیعی است که ممکن است مقاومت هایی هم در بعضی از موارد صورت بگیرد.

زارع پور ادامه می دهد: با تعاملاتی که با مدیران شرکت مخابرات داشتیم، کاملاً همراه هستند و این رقابت در عین رفاقت را پذیرفتند، انشاالله ثمره آن را مردم خواهند دید که سرویس های با کفیت تر و با سرعت تر در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات در پاسخ به پرسشی پیرامون تداوم آسیب رسانی و تخریب تجهیزات فیبر به وسیله مخابرات و ممانعت از ارائه سرویس شرکت های دیگر هم گفت: هر دو بخش خصوصی هستند، اگر کسی نسبت به تخریب اموال دیگری اقدام کند، مراحل آن در قانون معین شده و مسیرهای رسیدگی وجود دارد و می توانند طبق قانون پیگیری نمایند، ولی به نظر می آید که دوران گذاری است و حتماً با خوبی و خوشی طی می گردد.

در حالی شرکت مخابرات در بعضی شهرها مانع از ارائه سرویس فیبر نوری به مردم به وسیله شرکت های FCP می گردد که سال ها است انحصارا حوزه فیبر را در دست داشته و بیشترین عقب ماندگی و ضربه را به زیرساخت کشور وارد نموده است؛ چون نه می تواند فیبر نوری را توسعه دهد و اینترنت پرسرعت و با کیفیتی به مردم ارائه دهد و نه اجازه می دهد شرکت های خصوصی دیگر وارد این بازار شوند.

شرکت مخابرات می تواند با تعامل و یک ارتباط دو طرفه و پایبندی به قراردادها و مصوبات ابلاغ شده، در بخش هایی که خودش مجری توسعه فیبر نوری است؛ بهتر و سریع تر کار کند و مشتریان جدیدی داشته باشد.

منبع: شبکه چی

به "مخابرات تجهیزات فیبر نوری بعضی شرکت ها را تخریب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخابرات تجهیزات فیبر نوری بعضی شرکت ها را تخریب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید