راستا گردشگری با موتور کراس و خودروهای آف رود در فندقلو مصوب شد

به گزارش وبلاگ عکس، معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تصویب مسیرهای گردشگری موتورکراس و خودروهای آف رود در جنگل فندقلو اطلاع داد.

راستا گردشگری با موتور کراس و خودروهای آف رود در فندقلو مصوب شد

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، ناصر محمودی با اعلام این خبر توضیح داد: به منظور توسعه زیرساخت های گردشگری در جنگل فندقلو چند راستا تعریف شده است.

او اضافه نمود: از جمله راستا گردشگری کوهنوردی، راستا گردشگری با تراکتور، تورگردی با خودروهای آف رود، اسب و گاری و راستا گردشگری با موتور کراس و ماشین های برف پیما مصوب شده است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل اضافه نمود: تمام راستاها در قالب طرح جامع گردشگری فندقلو مصوب شده و با رعایت ضوابط نیز اجرا خواهد شد.

به گفته محمودی علاوه بر این کاربری های نیز در طرح جامع پیشنهاد شده که شامل مجموعه های ورزشی، هاکی روی چمن، سوارکاری، چوگان، پیست اسکی و مجموعه های تفریحی است.

او ادامه داد: در عین حال راه اندازی پارک ژوراسیک جنگلی، مجموعه ورزشی گلف و محوطه آموزشی، مجموعه ورزشی و تفریحات آبی، پناهگاه و ورزشهای زمستانی، مجتمع تفریحی و بالن سواری و اقامتگاه های گردشگری موقت و دائمی به همراه خانه های درختی و دهکده روستایی دیگر پیشنهادهای توسعه گردشگری منطقه است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل به آنالیز طرح های پیشنهادی اشاره نمود و گفت: در حال حاضر نیز زیرسازی و آسفالت راستا به مبلغ یک میلیارد و 900 میلیون ریال در شرف اجرا است.

او به موافقت اولیه با 4 اقامتگاه بوم گردی روستاهای اطراف این جنگل در سال گذشته اشاره نمود و اضافه نمود: اقامتگاه ها در روستای آرپا تپه، بریس، خانقا علیا و سوها احداث می شوند.

محمودی توضیح داد: همچنین اجرای محوطه گردشگری و هتل در دهکده گردشگری حیران نیز برنامه ریزی شده است.

منبع: میراث آریا

به "راستا گردشگری با موتور کراس و خودروهای آف رود در فندقلو مصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راستا گردشگری با موتور کراس و خودروهای آف رود در فندقلو مصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید