منطقه ای دیدنی در قشم که بومی ها به آن دوکرده می گویند

به گزارش وبلاگ عکس، خبرنگاران/ این خبر پیرامون منطقه ای دیدنی در قشم که بومی ها به آن دوکرده می گویند، نگارش شد.

منطقه ای دیدنی در قشم که بومی ها به آن دوکرده می گویند

هرمزگان استانی گرم و ساحلی در جنوب ایران است که 14 جزیره بزرگ و کوچک دارد. یکی از منطقه های زیبای آن، جزایر ناز است که به عنوان عجایب هفتگانه قشم مشهور است. این منطقه در فاصله 32 کیلومتری قشم به سمت جنوب قرار گرفت. نکته جالب اینکه این جزایر ساحل شنی ندارد.

چطور به این منطقه شگفت انگیز برویم؟

برای رفتن به جزیره ناز را ههای مختلفی وجود دارد، اما بدلیل فاصله کم آن با جزیره قشم توصیه می شود بعد از بلوار آزادگان به سمت جنوب بروید و در انتهای بلوار وارده جاده دریا شوید. پس از ساحل طلایی، در سمت راست پارکینگ ساحل ناز را می بینید.

بهترین ساعت رفتن به جزایر ناز

شاید باور کردن آن کمی سخت باشد که در جنوب ایران و در حاشیه خلیج فارس منطقه ای وجود دارد که می توانید بر روی آب راه بروید. در این منطقه هنگام جزر دریا به مقدار یک کیلومتر در دریا پیاده روی کنید و تا بلندی های جزایر ناز را بدون آن که خیس شوید، تماشا کنید. همچنین چیزی که باعث جذابیت هرچه بیشتر این جزیره شد، این است که هنگام جذر و مد آب دریا جهت ناپدید می شود.

در طول شبانه روز 2 بار می توانید به این جزایر بروید. یکی از این دوبار در تاریکی شب است. بنابراین فقط یکبار در طول روز فرصت را دارید که با پای پیاده به سمت آن حرکت کنید. فاصله بین جزر و مد دریا حدود 6 ساعت است که 3 ساعت بعد از جزر می توانید بروید و یک ساعت بعد از مد برگردید. پس در کل 4 ساعت وقت دارید که کنار ساحل باشید.

تفریحات جزایر ناز

یکی از زیبایی های جزایر ناز چشم انداز آن منطقه است. از روی صخره های جزایر ناز می توانید ساحل قشم، خلیج فارس، تنگه هرمز و جزیره لارک را از زاویه متفاوت ببینید و عکسبرداری کنید. علاوه بر آن امکاناتی مانند شتر سواری، پالاگرایدر، جت اسکی، قایق سواری نیز وجود دارند.

منبع: همگردی

به "منطقه ای دیدنی در قشم که بومی ها به آن دوکرده می گویند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ای دیدنی در قشم که بومی ها به آن دوکرده می گویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید