میدان اطراف برج کج قرون وسطایی بولونیا برای چند سال بسته خواهد شد

به گزارش وبلاگ عکس، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، میدان اطراف برج کج قرون وسطایی بولونیا برای چند سال بسته خواهد شد.

میدان اطراف برج کج قرون وسطایی بولونیا برای چند سال بسته خواهد شد

متئو لپور شهردار شهر بولونیا ایتالیا اعلام نمود: میدان دی پورتا راوگنانا برای نجات برج کج قرن دوازدهمین واقع در آن بسته خواهد شد تا عملیات ایمن سازی و بازیابی آن انجام گردد.

پس از اینکه دانشمندان دانشگاه بولونیا افزایش تمایل غیرعادی برج 48 متری گاریسندا را که در کنار برج آسینلی با دو برابر ارتفاع نهاده شده است تشخیص دادند، این موضوع مورد بحث بسیاری در شهر نهاده شد.

برج گاریسندا که چارلز دیکنز را در سفر به بولونیا مسحور خود نموده بود، 4 درجه شیب دارد. این در حالی است که برج پیزا در ایتالیا 3.9 درجه به یک طرف تمایل دارد. اعتقاد بر این است که این شیب به علت فرونشست زمین در قرن چهاردهم میلادی روی داده است.

برج از نظر برداشتن ترک در حال نظارت است و حسگرهایی برای ردیابی هرگونه جابجایی نصب شده است. قرار است پایه های آن با مواد تازه محکم گردد تا سازه ایمن تر گردد. همچین برج مجاور آن یعنی آسینلی که برای ورود بازدید نمایندگان باز بود نیز بسته شده است.

شورای شهر بولونیا در حال ایجاد یک کمیته ویژه برای نظارت بر بازسازی برج گاریسندا هست و شهردار بولونیا نیز اعلام نمود: در پی برترین افراد حرفه ای ممکن در سطح ملی و بین المللی خواهم بود که بتوانند به ما یاری نمایند.

در حالی که شهردار لحن اطمینان بخشی داشته است اما بخشی از افراد نگران فروریختن برج هستند.

کارلو لوکارلی، نویسنده و فیلمنامه نویس ایتالیایی گفت: میترسم به از دست دادن چیزی که بخشی از روح شهر است، فکر کنم. من همواره حضور این دو برج را در شهر بدیهی می دانستم.

جورجیو دیریتی بازیگر و کارگردان سینما نیز در این باره گفت: از بسیاری از منظرها نگران هستم، به خصوص اینکه این خبر غافلگیر نماینده بوده است.

برج های گاریسندا و آسینلی به نام خانواده های رقیب که آنها را ساخته اند، نامگذاری شده و اعتقاد بر این است که راهی برای رقابت بر سر قدرت و ثروت بوده است. این دو برج در محل ورودی شهر قرار دارند. گاریسندا در ابتدا 60 متر ارتفاع داشت اما پس از آغاز به خم شدن، ارتفاع آن کمتر شد. این برج چندین بار در کمدی الهی اثر دانته ذکر شده و چارلز دیکنز نیز در تصاویر خود از ایتالیا درباره آن نوشته است.

منبع: همگردی

به "میدان اطراف برج کج قرون وسطایی بولونیا برای چند سال بسته خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میدان اطراف برج کج قرون وسطایی بولونیا برای چند سال بسته خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید