هشدار هواشناسی: خطر غرق شدن شناگران در جنوب کشور

به گزارش وبلاگ عکس، سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب های احتمالی احتیاط درعملیات تفریحی ، بویژه غواصی و شنا ،احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک ،اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی از جمله صیادی و بنادر در سواحل و فرا سواحل را توصیه می نماید.

هشدار هواشناسی: خطر غرق شدن شناگران در جنوب کشور

سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتمال غرق شدن شناگران براثر وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج در جنوب کشور هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زردرنگ از افزایش سرعت وزش باد تا 40 نات و افزایش ارتفاع موج حداکثر 1.5 متر اطلاع داد.

این شرایط جوی از بعدازظهر پنجشنبه (28 اردیبهشت) تا اواخر وقت یکشنبه (31 اردیبهشت) در خلیج فارس، نواحی غربی دریای عمان و به ویژه تنگه هرمز بعلاوه منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان مورد انتظار است.

براثر این مخاطرات احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب های احتمالی احتیاط درعملیات تفریحی ، بویژه غواصی و شنا ،احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک ،اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی از جمله صیادی و بنادر در سواحل و فرا سواحل را توصیه می نماید.

به گزارش ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: عصر ایران

به "هشدار هواشناسی: خطر غرق شدن شناگران در جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی: خطر غرق شدن شناگران در جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید