هواشناسی؛ پیش بینی ادامه بارش باران و کاهش دما تا روز یکشنبه

به گزارش وبلاگ عکس، کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به ادامه بارش ها در اغلب مناطق کشور تا روز یکشنبه گفت: سامانه ای که روز شنبه وارد کشور می شود در مقایسه با سامانه فعلی بارشی سردتر است. از همین رو کاهش دما برای اغلب مناطق کشور پیش بینی می شود.

هواشناسی؛ پیش بینی ادامه بارش باران و کاهش دما تا روز یکشنبه

به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی با تاکید بر اینکه امروز در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، زنجان، قم، تبریز، سمنان، یزد، بوشهر، فارس، البرز و تهران بارش باران پیش بینی می شود، ادامه داد: بارش ها در ارتفاعات این استان ها به صورت برف خواهد بود.

وی افزود: در مناطق جنوبی کشور نیز این بارش ها با رعد و برق و وزش باد شدید همراه است.

به گفته گودرزی، فردا ادامه بارش ها در بوشهر، کرمان و فارس را شاهدیم. همچنین آسمان گیلان نیز بارانی خواهد بود، اما بارش های مازندران پراکنده پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه از روز شنبه سامانه جدید بارشی در آسمان ایران فعال خواهد بود که نسبت به سامانه فعلی سردتر است، گفت: روز شنبه در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، گیلان، مازندران و کردستان بارش خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: با ادامه فعالیت این سامانه بارشی روز یکشنبه به جز جنوب سیستان و بلوچستان سایر مناطق کشور بارانی و یا برفی خواهد بود.

وی با بیان اینکه غرب دریای خزر تا روز یکشنبه مواج گزارش شده است، افزود: خلیج فارس نیز در روز های آینده مواج خواهد بود.

گودرزی آسمان تهران را برای 24 ساعت آینده ابری و در برخی ساعات همراه با بارش پیش بینی کرد و گفت: بیشترین دمای امروز تهران 12 درجه خواهد بود و در سردترین حالت دمای هوا در پایتخت به 9 درجه بالای صفر می رسد.

منبع: فرارو

به "هواشناسی؛ پیش بینی ادامه بارش باران و کاهش دما تا روز یکشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی؛ پیش بینی ادامه بارش باران و کاهش دما تا روز یکشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید