هیچ چیز به اندازه استرس قاعدگی را مختل نمی کند

به گزارش وبلاگ عکس، محققان دانشکده پزشکی تورنتو در پژوهشی که در مجله زنان و زایمان کانادا منتشر شد اعلام کردند که هیچ چیز به اندازه فشار روانی و استرس نمی تواند منجر به مسائل قاعدگی شود.

هیچ چیز به اندازه استرس قاعدگی را مختل نمی کند

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، روهاندا زوینگرمن نویسنده اصلی این مقاله گفت بسیاری از افراد تصور می کنند که تغذیه، تحرک و مواردی مشابه تاثیر بیشتری روی قاعدگی دارند. در حال که این نظریه کاملا درست نیست.

بر اساس این مطالعات زنانی که به علت مسائل شغلی، خانوادگی و... با مشکل قاعدگی رو به رو می شوند، اغلب حتی علت مشکل خود را نمی دانند و تصور می کنند علت قاعدگی آنان مسائل پزشکی است. این موضوع می تواند در بلندمدت زمینه ساز اختلالات جدی تر در فرایند قاعدگی افراد شود.

یکی از مواردی که بسیاری از زنان از آن مطلع نیستند این است که گاهی همین قاعدگی با ریشه روانی می تواند با مسائل هورمونی همراه شود، یعنی ترشح بیش از حد هورمون کورتیزول و به هم ریختن سطح هورمون های زنانه منجر به مسائل قاعدگی می شود . با همه این ها نتایج تحقیق مذکور به این معنا نیست که استرس تنها عامل بر هم خوردن ریتم صحیح قاعدگی در زنان است و مواردی تکراری مثل کاهش و افزایش وزن شدید، خوردن برخی خوراکی ها، عدم تحرک یا ورزش شدید نیز در این زمینه موثر است.

منبع: انتخاب

به "هیچ چیز به اندازه استرس قاعدگی را مختل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ چیز به اندازه استرس قاعدگی را مختل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید