واریز سود سهام 236 شرکت به وسیله سجام

به گزارش وبلاگ عکس، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سود سهام 236 شرکت بورسی و فرابورسی به وسیله سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به حساب سهامداران واریز شده است و به زودی 40 شرکت دیگر هم سجامی می شوند.

واریز سود سهام 236 شرکت به وسیله سجام

به گزارش گروه مالی وبلاگ عکس از شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، محمد باغستانی به آخرین شرایط واریز سود سهام شرکت های بورسی و فرابورسی اشاره نمود و اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا روز دهم دی ماه جاری، سود سهام 236 شرکت به حساب 38 میلیون و 498 هزار سهامدار به وسیله سامانه سجام واریز شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 123 شرکت سود سهام خود را به وسیله سامانه سجام پرداخت کردند، گفت: بیش از 40 شرکت نیز در مراحل تکمیل مدارک و فرایند های اجرایی پرداخت توزیع سود خود به وسیله شرکت سپرده گذاری هستند که با تحقق این امر، سال جاری شاهد رشد 2 برابری توزیع سود به وسیله سامانه سجام خواهیم بود.

باغستانی توضیح داد: هم اکنون 20 شرکت در صف تکمیل مدارک خود برای توزیع سود به وسیله سامانه سجام هستند و حدود 20 شرکت نیز به وسیله سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) آمادگی خود را برای پرداخت سود به وسیله این سامانه اعلام نموده اند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با بیان اینکه زیرساخت های فنی و بانکی برای پرداخت سود همه شرکت های بورسی و فرابورسی فراهم شده است، ابراز امیدواری کرد با تصویب قانون تازه بازار اوراق بهادار در مجلس شورای اسلامی، از سال آینده شاهد توزیع سود سهام همه شرکت ها به وسیله سامانه سجام باشیم.

لازم به ذکر است در چند ماه گذشته حسین فهیمی، مدیرعامل سابق شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: سال گذشته پس از افتتاح سامانه جامع توزیع سود، 130 شرکت سود سهامداران خود را به وسیله این سامانه واریز کردند، علاوه بر آن در اسفندماه و در روز های پایانی سال گذشته مرحله نخست سود 44 میلیون نفر از مشمولان سهام به اندازه 50 درصد نیز به وسیله سامانه توزیع شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شد که مرحله دوم آن نیز در آینده نزدیک واریز می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واریز سود سهام 236 شرکت به وسیله سجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز سود سهام 236 شرکت به وسیله سجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید