پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از وزارت علوم، در راستای همکاری وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای راه اندازی پارک علم و فناوری دارویی، معاونان این دو وزارت از پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران بازدید کردند.

پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی راه اندازی می گردد

دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی گفت: در فراوری علم رتبه خوبی داریم و باید بتوانیم از علم برای فراوری ثروت و کارآفرینی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری باید در پی تربیت کارآفرین باشیم تا بتوانیم زمینه های اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را فراهم کنیم.

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه در حال حاضر 18 پژوهشگاه ملی داریم، اظهار کرد: انتظار می رود مراکز کارآفرینی و نوآوری و پارک های علم و فناوری در پژوهشگاه ها ایجاد گردد.

خیرالدین ادامه داد: پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی با توجه به ظرفیت های موجود می تواند اولین پژوهشگاهی باشد که مجوز پارک علم و فناوری را اخذ کند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم توضیح داد: ایجاد پارک علم و فناوری دارویی می تواند بسیاری از احتیاجهای حوزه سلامت را برآورده کند.

دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در حاشیه این بازدید گفت: در وزارت بهداشت در پی فرصتی برای تامین مواد اولیه ترکیبات دارویی و سایر مواد مورد احتیاج به وسیله شرکت های دانش بنیان هستیم.

پناهی اضافه کرد: وزارت بهداشت آمادگی دارد با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در حوزه سلامت همکاری متقابل و مؤثری داشته باشد.

وی بیان نمود: فناوری و فرآوری های تازه باید در راستای احتیاجهای وزارت بهداشت بوده و آمادگی داریم در حوزه سلامت محصولات شرکت های دانش بنیان را خریداری کنیم.

پناهی با اشاره به اینکه در تحقیق و توسعه، مالکیت فکری نقش مشخص کننده ای دارد، اعلام کرد: وزارت بهداشت آمادگی دارد مجوزهای مورد احتیاج شرکت های دانش بنیان را صادر کند و در این زمینه همکاری لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: مراکز علمی و فناوری باید در دانش هایی که ثروت آفرین است، پیشرو باشند و صرفا به مقالات و مرجعیت علمی اکتفا نکنیم.

پناهی اعلام کرد: هزینه دارو در حوزه سلامت نزدیک به 60 درصد هزینه ها را شامل می گردد که با همکاری حوزه های فناوری و نوآوری می توان این هزینه ها را کاهش داد.

در این بازدید، امکانات و توانمندی های پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برای راه اندازی پارک علم و فناوری دارویی مورد آنالیز میدانی نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک علم وفناوری دارویی در پژوهشگاه شیمی راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید