پاسخ به یک پرسش مهم: چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است!

به گزارش وبلاگ عکس، همشهری آنلاین نوشت: اگر متوجه شده اید که اینترنت شما در زمان بد بودن هوا ضعیف می گردد، تنها نیستید. آب و هوای بد ممکن است تاثیر غیرمنتظره ای بر پهنای باند شما داشته باشد.

پاسخ به یک پرسش مهم: چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است!

آب و هوا بر اتصال اینترنت شما تاثیر می گذارد، اما نه آن طور که فکر می کنید. باران شدید می تواند بر پهنای باند شما تاثیر بگذارد، اما خود باران دردسر زیادی ایجاد نمی کند. پس چرا وقتی باران می بارد وای فای شما کند می گردد؟

کارشناسان فاش نموده اند که در واقع این رفتار انسان ها است که بر سرعت اینترنت اثر می گذارد. در آب و هوای بارانی، افراد بیشتری ترجیح می دهند به جای بیرون رفتن در خانه بمانند.

جیمز جین کانگ و پل هاسکل داولند از دانشگاه ادیت کوان متخصصان فناوری در The Conversation می نویسند: وقتی باران می بارد، احتمالا افراد بیشتری تصمیم می گیرند در خانه بمانند یا در خانه کار نمایند و این باعث افزایش استفاده از اینترنت می گردد. هنگامی که تعداد زیادی از افراد از اینترنت استفاده می نمایند، پهنای باند محدود موجود به سرعت مصرف و در نتیجه کاهش سرعت ظاهری ایجاد می گردد.

با این حال، شرایط بد آب و هوایی مانند طوفان می تواند عواقب دیگری داشته باشد. طوفان می تواند برای هر کابلی در منطقه شما مشکل ایجاد نمایند. طوفان با سیگنال بی سیم روتر شما تداخل ندارد، اما آب و هوای بد می تواند اتصال WiFi را به روش های دیگر تحت تاثیر قرار دهد. باران یا باد شدید می تواند به کابل های هوایی که پهنای باند شما را تامین می نمایند، آسیب برساند. اتصالات ضعیف در مرکز مبادله اینترنت سرعت اینترنت شما را در زمان طوفان کاهش می دهد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "پاسخ به یک پرسش مهم: چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به یک پرسش مهم: چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید