چگونه پسورد وای فای را در چند ثانیه به اشتراک بگذاریم

به گزارش وبلاگ عکس، دوران خواندن حرف به حرف پسورد وای فای برای اعضای خانواده یا دوستان گذشته است. امروزه، می توانید تنها با چند لمس گوشی، پسورد وای فای را به وسیله کد QR یا Nearby Share به اشتراک بگذارید.

چگونه پسورد وای فای را در چند ثانیه به اشتراک بگذاریم

اشتراک پسورد وای فای در اندرویدهای مختلف

با آغاز عرضه اندروید 10، تنظیمات وای فای تغییرات و اصلاحات بزرگی داشتند و گزینه های نو برای اشتراک پسورد وای فای در دسترس کاربران نهاده شد.

آن نسخه از اندروید، ویژگی فوق العاده مفیدی به نام Easy Connect داشت که باعث فراوری کدهای کیو آر از پسورد وای فای می شد و کاربران با یک اسکن ساده QR کد می توانستند رمز وای فای را ببینند.

در ادامه، اندروید 12 با قابلیت Nearby Share عرضه شد تا علاوه بر ویژگی Easy Connect، اگر کاربران اندرویدی دیگر روی گوشی خود ویژگی Nearby Share روشن دارند؛ رمز وای فای برای آن ها منتقل گردد.

اما اندروید 14 که اخیرا منتشر شده، باز هم گوگل قابلیت نوی برای اشتراک گذاری پسورد وای فای اضافه نموده است. اکنون، در بخش Internet Quick Settings، کلید Share Wi-Fi را می بینیم.

این گزینه، مراحل اضافی اشتراک گذاری پسورد وای فای در Settings اندروید را حذف نموده است و دادن رمز وای فای به دیگران را بسیار ساده تر می نماید.

این روش بسیار راحت تر از روش های سنتی دادن پسورد وای فای به دیگران است که مستلزم گفتن حروف بزرگ و کوچگ، خواندن علامت ها و اعداد بود.

هنگامی که می خواهید چندین دستگاه را به شبکه بی سیم وصل کنید؛ صرفه جویی زیادی در زمان اجرا شده و هر دستگاهی که دارای دوربین است؛ از جمله آیفون می تواند سریعا به وای فای وصل گردد.

آموزش اشتراک پسورد وای فای در اندروید

برای اشتراک گذاری رمز وای فای با هر دستگاه دیگری، ابتدا باید به آن دستگاه و رمز وای فای دسترسی داشته باشید. لازمه اشتراک گذاری آن است.

وای فای هایی که به آن ها قبلا متصل شدید و وای فای فعلی که گوشی اندرویدی به آن وصل است؛ رمز وای فای را ذخیره شده دارند و گزینه اشتراک گذاری پسورد را در اختیارتان قرار می دهند.

روی گوشی های مختلف، روش اشتراک پسورد وای فای کمی متغیر است ولی به صورت کلی شبیه روشی است که ما در زیر روی گوشی گوگل پیکسل انجام می دهیم.

به وسیله کاشی Internet Quick Settings

1- در گوشی اندرویدی که می خواهید پسورد وای فای را به دیگران بدهد؛ صفحه را از بالا به پایین سوایپ کنید تا Quick Settings ظاهر گردد.

2- روی Internet بزنید.

3- گزینه Share Wi-Fi را لمس کنید.

4- کد کیو آر نمایش داده شده را به وسیله دستگاه های دیگر اسکن کنید (با برنامه یا هر دستگاه اسکنر QR Code)

یا گزینه Nearby را لمس کنید تا از روش Quick Share استفاده گردد.

نکته مهم: این روش فقط برای اشتراک گذاری پسورد وای فای شبکه فعلی است که به آن وصل هستید. برای اشتراک گذاری رمز وای فای های دیگر، باید روش زیر را بهره ببرید.

اشتراک پسورد وای فای روی گوشی پیکسل

1- اپ settings را باز کنید.

2- گزینه Network & internet را بزنید.

3- گزینه Internet را لمس کنید. بعلاوه، شما می توانید به وسیلهInternet Quick Setting نیز به شبکه های ذخیره شده، دسترسی پیدا کنید.

4- شبکه وای فای که می خواهید رمز آن را به اشتراک بگذارید؛ انتخاب کنید؛ چه وای فای فعلی که به آن وصل هستید و چه وای فای دیگری.

5- روی Share بزنید.

6- کیو آر کد نمایش داده شده را به وسیله دستگاه دیگری اسکن کنید یا روی Nearby بزنید و به وسیله قابلیت Quick Share، رمز وای فای را برای دیگری بفرستید.

هنگامی که رمز وای فای را با دستگاه دیگری به اشتراک گذاشتید؛ دستگاه گیرنده می تواند فورا به وای فای وصل گردد.

تمام این مراحل در کمتر از چند ثانیه اتفاق می افتد و ساده ترین روش برای اشتراک پسورد وای فای در اندروید است.

اگر به وای فای های زیادی وصل می شوید و به خاطر سپردن رمز آن ها برایتان سخت است؛ می توانید از اپ هایی مانند بهره ببرید که سریعا رمز هر وای فای را یادآوری می نمایند.

  • همه چیز درباره رمزعبور وای فای در ویندوز 10، اندروید و iOS

منبع: شبکه چی

به "چگونه پسورد وای فای را در چند ثانیه به اشتراک بگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه پسورد وای فای را در چند ثانیه به اشتراک بگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید