کشف بقایای دو کشتی قرن چهاردهم میلادی در سوئد

به گزارش وبلاگ عکس، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، کشف بقایای دو کشتی قرن چهاردهم میلادی در سوئد صورت پذیرفت.

کشف بقایای دو کشتی قرن چهاردهم میلادی در سوئد

کاوش باستان شناسان در شهر واربره واقع در سوئد به کشف بقایای دو کشتی تاریخی منجر شد که در اواسط قرن چهاردهم میلادی ساخته شده بودند.

این کشتی ها در حقیقت نوعی کشتی تجاری محسوب می شوند که به صورت تک دکلی ساخته می شدند و نخستین بار در قرن دوازدهم میلادی در سواحل فریزلند عبور و مرور کردند.

این نوع کشتی ها که اغلب با نام کاگ (Cog) شناخته می شوند و در حقیقت در قرن سیزدهم میلادی جایگزین کشتی های وایکینگی در آبهای شمالی شدند؛ چرا که این کشتی های تجاری می توانستند محموله های بیشتری را حمل نمایند و با توجه به طراحی صاف بخش پایینی کشتی از ثبات بیشتری برخوردار بودند.

آنالیز یکی از این کشتی ها نشان می دهد که الوار بکار رفته در آن در سال 1346 میلادی از درختان منطقه ای تهیه شده که امروزه هلند، بلژیک و شمال شرقی فرانسه را شامل می گردد.

الوارهای کشتی دوم در فاصله 1355 تا 1357 از درختان شمال لهستان تهیه شده بود.

کاوش باستان شناسان بعلاوه به کشف درپوش های بشکه منجر شد. این درپوش ها درحالی کشف شدند که مهر سازندگان آنها هنوز قابل مشاهده است. کفش های چرمی، ظروف و ابزارهای چوبی و سرامیکی و ابزارهای مرتبط با کشتیرانی از دیگر آثار تاریخی است که در این کاوش پیدا شده اند.

با اینکه محققان دریافتند این کشتی ها خارج از اسکاندیناوی ساخته شده اند اما هنوز دلیل غرق شدن آنها معین نیست.

منبع: همگردی

به "کشف بقایای دو کشتی قرن چهاردهم میلادی در سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای دو کشتی قرن چهاردهم میلادی در سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید