کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شدند ، اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

به گزارش وبلاگ عکس، معاون عمرانی استانداری تهران از تعطیلی کلیه مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه اطلاع داد.

کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شدند ، اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

به گزارش وبلاگ عکس، محمد تقی زاده با اشاره به برگزاری جلسه کمیته اضطرار آلودگی تهران گفت: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری شرایط جوی طی روزهای آینده و افزایش غلظت آلاینده ها و شاخص کیفیت هوا، تمامی مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران شامل ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت و ری در کلیه مقاطع در دو نوبت صبح و عصر برای روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل خواهد بود.

همچنین در این دو روز طرح زوج و فرد از درب منزل اجرا خواهد شد.

ایسنا نیز نوشت: پیش از این شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام نموده بود که امروز آدینه 29 آذر ماه در بیشتر مناطق پایتخت، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه آدینه 29 آذر 98 علی رغم کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از پایداری نسبی جو، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها از شب گذشته است.

همچنین آسمان صاف و برقراری وارونگی دما در ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را محدود نموده و در بعضی مناطق کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. در شامگاه آدینه نیز پیش بینی می گردد با افزایش حجم ترافیک، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد. با این حال در ساعات پایانی آدینه با افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح روز شنبه 30 آذر 98 نیز با شروع تردد خودروها در اولین روز هفته، شاهد افزایش غلظت آلاینده ها در بیشتر مناطق پایتخت خواهیم بود؛ هرچند باوجود شرایط مساعد جوی در ابتدای روز، نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار است. عدم وزش باد مؤثر در طی روز نیز سبب می گردد پراکندگی آلاینده ها محدود شده و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی بماند. در عین حال در اواخر وقت شنبه با تداوم پایداری جوی، تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودروها و به تبع آن برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شدند ، اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شدند ، اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید