آخرین واکنش ها به شایعه کناره گیری شاپورمحمدی از ریاست بورس تهران

به گزارش وبلاگ عکس، خبرنگاران: بعضی منابع خبر دادند که شاپور محمدی از سازمان بورس استعفا داده و با حکمی از سوی وزیر اقتصاد و دارایی دکتر حسن قالیباف اصل جایگزین وی شد و سکان بورس تهران را در دست گرفت.

آخرین واکنش ها به شایعه کناره گیری شاپورمحمدی از ریاست بورس تهران

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از شایانیوز هنوز هیچ منبع رسمی در سازمان بورس یا وزارت اقتصاد دارایی استعفای شاپور محمدی و ریاست قالیباف بر سازمان بورس را تایید نکرده است اخبار موثق حاکی از آنست که شاپور محمدی در دوره فعلی وزارت اقتصاد چند بار دیگر هم استعفا داده بود که مورد موافقت قرار نگرفته بود. البته استعفای شاپور محمدی و انتصاب دکتر قالیباف احتیاج به تائید شورای بورس دارد و احتمال می رود فردا جلسه شورا الکترونیکی برگزار گردد باید دید این بار با استعفای شاپور محمدی موافقت می گردد یا خیر؟

بی خبری اعضای شورای عالی بورس از استعفای شاپور محمدی

سعید اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس درباره شایعه استعفای شاپور محمدی و معرفی حسن قالیباف اصل به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار به اقتصاد آنلاین گفت: اعضای شورای عالی بورس از بعد از ظهر امروز، شایعه استعفای دکتر محمدی را مانند سایرین، به وسیله فضای مجازی دریافت کردند. از آنجا که استعفای رئیس سازمان به صورت محرمانه مستقیما به دست وزیر محترم اقتصاد و دارایی می رسد، صحت این موضوع را باید از آقایان دژپسند و محمدی جویا شد.

اختلاف شاپور محمدی با وزیر اقتصاد

گفته می گردد، شاپور محمدی به دلیل اظهار نظر وزیر اقتصاد درباره وجود یا عدم وجود حباب قیمتی در بازار سهام اختلاف نظر داشته است. این اختلاف نظر از اواخر بهمن ماه شروع شده بود و حالا به نظر می رسد که پس از گفتگوی وزیر اقتصاد با رسانه ملی در شب گذشته به اوج خود رسید

حسن قالیباف اصل گزینه احتمالی ریاست سازمان بورس کیست؟

قالیباف متولد 1348 از شهر مراغه است وی فارغ التحصیل دکتری مدیریت مالی دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا است

حسن قالیباف از سال تا 97 به مدت 12 سال مدیرعامل شرکت بورس تهران بود.

قالیباف اصل دارای سوابق اجرایی شامل حسابرس دیوان محاسبات کشور، مدیر سرمایه گذاری، مدیر عامل و عضو هیأت مدیره سرمایه گذاری ایرانیان و سرمایه گذاری امید بوده است.

همچنین عضویت در هیئت علمی گروه مدیریت دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه الزهراء - مدرس دروس مالی در دانشگاه های الزهراء، تهران، علوم مالی وزارت دارایی، امام حسین(ع) و آزاد اسلامی- استاد راهنما و مشاور چندین سرانجام نامه در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت مالی - تالیف 2 کتاب ، تالیف بیش از 29 مقاله و ارائه بیش از 10 مقاله در کنفرانس­ها از سوابق آموزشی و پژوهشی مدیرعامل بورس تهران به شمار می آید.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین واکنش ها به شایعه کناره گیری شاپورمحمدی از ریاست بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین واکنش ها به شایعه کناره گیری شاپورمحمدی از ریاست بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید