آیا هوش مصنوعی مانع ادامه تحصیل انسانها می گردد؟ ، مروری بر تحولات احتمالی نظام آموزشی در سالهای آینده

به گزارش وبلاگ عکس، تصور کنید برای ورود به دانشگاه، ادامه تحصیل، تدریس و بسیاری از دیگر موارد مرتبط با تحصیلات، موظف باشید ابتدا از فیلتر هوش مصنوعی رد شوید و در صورتی که هوش مصنوعی شما را ناکارامد تشخیص دهد از نظام آموزشی و تحصیل رد شوید. ترسناک به نظر می رسد اما این یک فرض است که به زودی به واقعیت می پیوندد.

آیا هوش مصنوعی مانع ادامه تحصیل انسانها می گردد؟ ، مروری بر تحولات احتمالی نظام آموزشی در سالهای آینده

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به مرور زمان و طی دهه های اخیر نظام گزینش، تدریس و تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا دستخوش تغییراتی شده است. این تحولات گاهی مثبت و گاهی منفی ارزیابی شده اند و هواداران و منتقدانی نیز دارند. اما قطعا شگفت زده خواهید شد اگر بدانید تحولات آینده نظام آموزشی به زودی با قدرت و اراده هوش مصنوعی پیش می روند.

کم کم زمان آن رسیده که خود را آماده کنید در کنار روبات ها و در کمال آرامش سر کلاس های درس بنشینید و حتی شاید آمار قبولی روبات ها در دانشگاه از شما بیشتر گردد. درواقع با وجود این که در حال حاضر، هوش مصنوعی در مراحل نسبتا اولیه توسعه خود در محیط آموزشی قرار گرفته است، اما به طور کامل بر دانشگاه های مختلف اثرگذار است.

الکس تری، کارشناس حوزه تکنولوژی می گوید: هم اکنون انتخاب بسیاری از دانشجویان به لطف هوش مصنوعی انجام می گردد. درواقع آزمونهای ورودی بعضی از دانشگاهها و کالج ها شامل سوالات از پیش مشخص شده مبتنی بر هوش مصنوعی است. از جمله آزمون دستیار پزشکی که حداقل 40 تا 100 هزار نفر را در مرحله مقدماتی گزینش می نماید.

البته، هر دانشگاه برای گزینش دانشجویان الگوریتم خاصی دارد اما باید بپذیریم که در نهایت این هوش مصنوعی است که تصمیم آخر را می گیرد.دانشگاه تگزاس یکی از دانشگاههای مطرح دنیا است که روند استفاده از هوش مصنوعی را برای انتخاب دانشجویان به شدت قبول دارد.

میگل وایلیلوسکی، مدیر اجرایی UT بخش پذیرش این دانشگاه می گوید: آنالیز شرایط دانشجویان به وسیله هوش مصنوعی یک روش جامع و همه جانبه است که یاری می نماید هدر رفت مدت زمان سیستم آموزشی به صفر برد.

اما همه فعالان در سیستم های آموزشی اینگونه فکر نمی نمایند. بعضی از اساتید و فعالان حوزه آموزشی معتقدند استفاده از هوش مصنوعی برای گزینش دانشجویان حرکتی اشتباه و غیر منطقی است و در بلند مدت به اهداف آموزش حرفه ای لطمه وارد می نماید.

منبع: انتخاب

به "آیا هوش مصنوعی مانع ادامه تحصیل انسانها می گردد؟ ، مروری بر تحولات احتمالی نظام آموزشی در سالهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا هوش مصنوعی مانع ادامه تحصیل انسانها می گردد؟ ، مروری بر تحولات احتمالی نظام آموزشی در سالهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید