احتمال خیز مجدد بیماری در هفته بعد، مردم عادی می توانند از ماسک های خانگی استفاده کنند

به گزارش وبلاگ عکس، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: بیماری کرونا جدی است و اکنون در فاز مدیریت هستیم و اگر رعایت نکنیم، هفته آینده با خیز مجدد بیماری روبه رو خواهیم شد.

احتمال خیز مجدد بیماری در هفته بعد، مردم عادی می توانند از ماسک های خانگی استفاده کنند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عکس، کیانوش دنیاپور، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در کنفرانس خبری مجازی با وبلاگ عکس گفت:هشدار می دهیم موضوع بیماری کرونا جدی است و صرفا اکنون در فاز مدیریتی هستیم.

وی ادامه داد: اگر فرایند رعایت نکات لازم انجام نشود در هفته آینده با خیز مجدد بیماری و افزایش موارد مبتلا روبرو خواهیم شد و این هشدار بسیار جدی است.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: تصور برای برخی پیش آمده که با پایان تعطیلات شرایط عادی است، اما شرایط عادی نیست.

دنیاپور ادامه داد: درباره تست های آزمایشگاهی تا امروز 189 هزار و 790 تست PCR اجرا شده است و از نظ رتبه ایی ایران در دنیا رتبه یازدهم را دارد.

وی افزود: از نظر تعداد ابتلا در تعداد کل تا روز گذشته رتبه هفتم در دنیا را داشته ایمو به ازای هر یک میلیون نفر ایران رتبه 29 را در دنیا دارد.

دنیاپور افزود: در تعداد مرگ و میر به ازای هر یک میلیون نفر رتبه 13 را در دنیا داریم و از نظر بهبود یافتگان نیز تا روز گذشته رتبه پنجم را داشته ایم.

سخنگوی ستاد ملی مبارز ه با کرونا خاطر نشان کرد: از نظر تعدا موارد کل ابتلا آمریکا رتبه اول را داردو و بیشترین مرگ و میر مربوط به ایتالیاست و ما بعد از چند کشور اروپایی هستیم و از نظر ابتلا ما رتبه 29 را داریم.

وی یاداور شد: ترجیح این است که جامعه عادی مردم به سمت استفاده از ماسک های خانگی بفرایند. قبلا گفتیم ماسک برای مردم عادی توصیه نمی شود، اما اکنون این واژه توصیه نشده را حذف کردیم.

دنیاپور افزود: اگر مجبور هستیم به هر دلیلی از خانه خارج شویم می توانیم از ماسک های خانگی و پارچه ای استفاده کنیم و روش تهیه ماسک خانگی نیز به صورت کلیپ تهیه شده و توسط سازمان غذا و داور اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "احتمال خیز مجدد بیماری در هفته بعد، مردم عادی می توانند از ماسک های خانگی استفاده کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال خیز مجدد بیماری در هفته بعد، مردم عادی می توانند از ماسک های خانگی استفاده کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید