اختلاف عجیب دما در گرمترین و سردترین مرکز استان کشور ، رگبار پراکنده در بعضی استان ها از امروز تا دوشنبه ، شمالی ها امروز منتظر افزایش دما باشند

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رعد و برق و رگبار پراکنده در بعضی استان های کشور طی امروز تا دوشنبه اطلاع داد.

اختلاف عجیب دما در گرمترین و سردترین مرکز استان کشور ، رگبار پراکنده در بعضی استان ها از امروز تا دوشنبه ، شمالی ها امروز منتظر افزایش دما باشند

به گزارش وبلاگ عکس، صادق ضیاییان با بیان اینکه از امروز آدینه تا دوشنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، شرق و جنوب شرق فارس رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی منطقه ها خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد، اظهار کرد: امروز در شرق خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان های اردبیل و آذربایجان شرقی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ادامه داد: شنبه و یکشنبه برای اردبیل، گیلان، مازندران، شمال استان های زنجان و قزوین، ارتفاعات البرز و بخشهایی از آذربایجان شرقی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در بخشهایی از آذربایجان غربی، شمال کردستان و گلستان نیز بارش پراکنده گاهی رعد و برق پیش بینی می گردد.

به گفته وی، روز دوشنبه در سواحل دریای خزر و شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده رخ می دهد و سه شنبه احتمال رشد ابر و بارش پراکنده در سواحل شرقی دریای خزر وجود دارد.

ضیاییان اضافه کرد: طی پنج روز آینده برای منطقه های از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می گردد. بعلاوه طی این مدت بخشهایی از غرب و جنوب غرب کشور افزایش سرعت باد و در منطقه ها مستعد خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، با بیان اینکه امروز در سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش محسوس دما و از شنبه در این منطقه ها روند کاهشی دما رخ می دهد، مطرح کرد: طی پنج روز آینده شرق دریای عمان، شنبه تنگه هرمز و از شنبه بعد از ظهر تا دوشنبه دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا شنبه (7 مرداد) قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد و با احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 38 و روز یکشنبه (8 مرداد) نیمه ابری تا ابری، وزش باد، گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در انتها گفت: طی امروز و فردا (6 و 7 مرداد) اهواز با دمای 49 و 48 درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز اردبیل و شهرکرد با دمای12 درجه سانتیگراد و طی فردا شهرکرد با دمای 12 درجه سانتیگراد خنک ترین مرکز استان کشور است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اختلاف عجیب دما در گرمترین و سردترین مرکز استان کشور ، رگبار پراکنده در بعضی استان ها از امروز تا دوشنبه ، شمالی ها امروز منتظر افزایش دما باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف عجیب دما در گرمترین و سردترین مرکز استان کشور ، رگبار پراکنده در بعضی استان ها از امروز تا دوشنبه ، شمالی ها امروز منتظر افزایش دما باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید