اردوغان پاسخ پیام اهانت آمیز ترامپ را داد

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانس مطبوعات مشترکی با همتای آمریکایی خود گفت که شخصا پاسخ پیام رئیس جمهوری آمریکا را که از او خواسته بود همانند احمق ها رفتار نکند، داده است.

اردوغان پاسخ پیام اهانت آمیز ترامپ را داد

به گزارش وبلاگ عکس، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود بیش از 10 دقیقه صحبت کرد که این طولانی تر از سخنرانی افتتاحیه ترامپ بود.

در گامی برای پاسخ به اهانت ترامپ به شیوه سیاسی اردوغان گفت که پیام اهانت آمیز ترامپ را به خودش بازگردانده است.

اردوغان در واشنگتن بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: امروز پاسخ پیام ترامپ را به او دادم.

اردوغان در این کنفرانس از نیروهای کرد سوریه به عنوان هم پیمانان آمریکا که آنکارا آنها را تروریست می داند، شکایت کرد و فتح الله گولن، چهره مذهبی ترکیه را به دلیل به راه انداختن کودتای سال 2016 مورد سرزنش قرار داد.

آمریکا از تحویل گولن که در ایالت پنسیلوانیا اقامت دارد، خودداری کرد.

اردوغان در این کنفرانس بار دیگر از تصمیم مجلس درباره کشتار ارامنه انتقاد کرد.

روزنامه حرییت چاپ ترکیه پیشتر به نقل از اردوغان نوشته بود: به دعوت ترامپ به آمریکا سفر خواهم کرد و با خود نامه ای که ترامپ کمی پیش از آغاز عملیات چشمه صلح در سوریه ارسال کرده بود را همراه با جوابی درخور به او باز خواهم گرداند.

ترامپ در آن نامه گفته بود، بیا قرارداد جدیدی ببندیم! تو دوست نداری مسؤول کشتار هزاران نفر شوی، من هم دوست ندارم عامل فروپاشی اقتصاد ترکیه باشم (اما اگر لازم باشد) این کار انجام خواهم داد. اگر این کار را به طرز درست و انسانی انجام دهی، تاریخ نگاه خوبی به تو خواهد داشت اما اگر راه دیگری در پیش بگیری تا همیشه به تو به چشم یک شیطان نگاه می کند.

رئیس جمهوری آمریکا در سرانجام نیز خطاب به اردغان نوشت، احمق نباش!

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اردوغان پاسخ پیام اهانت آمیز ترامپ را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان پاسخ پیام اهانت آمیز ترامپ را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید