از خواص گیاه لوفا یا خیار مصری چه میدانید؟

به گزارش وبلاگ عکس، گیاه لوفا گیاهی که به عناوین توری، کشاتاکی و اسفنج گیاهی نیز معروف است. گیاهی است بالارونده که معمولاً روی داربست گسترده می گردد برگ های آن در ابعاد برگ خطمی، و شبیه برگ انگور و خیار و پوشیده از کرک های ریز می باشد ساقه اصلی آن دراز، گره دار و محل گره ها زاویه دار است.

از خواص گیاه لوفا یا خیار مصری چه میدانید؟

خصوصیات گیاهشناسی خیار مصری

خیار مصری گیاهی میوه دهنده از خانواده کدوییان است. این گیاه یکساله و بومی جنوب و جنوب شرق آسیا می باشد.

نام یک گونه از سرده لیف است. گیاه لوفا متعلق به منطقه ها گرم و مرطوب آمریکای جنوبی و دارای نوعی اسفنج طبیعی است.

گیاه لوفا گیاهی که به عناوین توری، کشاتاکی و اسفنج گیاهی نیز معروف است. گیاهی است بالارونده که معمولاً روی داربست گسترده می شود برگ های آن در ابعاد برگ خطمی، و شبیه برگ انگور و خیار و پوشیده از کرک های ریز می باشد ساقه اصلی آن دراز، گره دار و محل گره ها زاویه دار است.

این گیاه دارای میوه هایی به طول 30 سانتیمتر و به رنگ زرد روشن بوده که شباهت زیادی به خیار معمولی دارند. پس از 5 یا 6 ماه که از کاشت آن گذشت گل های درشت و زردرنگی شبیه گل خیار ظاهر می شود میوه آن سبز تیره و خالدار است و مانند دوکی که از قسمت وسط متورم و از دو طرف باریک است. قطر آن 2 تا 3 سانتیمتر و طولش 30 تا 100 سانتیمتر می باشد. دانه های آن در بعضی گونه ها سیاه و در بعضی کرم رنگ می باشد.

در بعضی موارد طول میوه ها به 60 سانتیمتر نیز می رسد. میوه های رسیده بصورت فیبری و به رنگ قهوه ای هستند.1

ارزش غذایی لوفا

خیار مصری زمانی که هنوز کوچک است و کمتر از 12 سانتیمتر طول دارد و نیز هنوز سبز است، یکی از سبزی های خوب به شمار می رود.

هر 100 گرم میوه این گیاه حاوی 56 کیلوژول (13 کیلوکالری) انرژی، 14.34 گرم کربوهیدارت ها، 5.17 گرم قند، 2.9 گرم فیبر، 0.34 گرم چربی، 0.66 گرم پروتئین، 260 IU ویتامین آ، 4% ویتامین ب1 (تیامین)، 4% ویتامین ب2 (ریبوفلاوین)، 2% (0.26 میلیگرم) ویتامین نیاسین، 8% (0.099 میلیگرم) ویتامین ب6، 3% (12 میکرو گرم) ویتامین ب9، 7% (5.7 میلیگرم) ویتامین ث، 2% (0.24 میلیگرم) ویتامین ای، 2% (1.7 میکروگرم) ویتامین کا، 9 میلیگرم کلسیم، 36 میلیگرم آهن، 20 میلیگرم منیزیم، 31 میلیگرم فسفر، 453 میلیگرم، 21 میلیگرم سدیم، 0.17 میلیگرم روی می باشد.2

جزئیات کشت خیار مصری

گیاه از منطقه ها گرمسیری دشت، جایی که در ارتفاعات تا 1000 متر یافت می شود. بعلاوه می تواند در منطقه ها نیمه گرمسیری و معتدل رشد کند تا زمانی که یک فصل رشد 4 ماه یا بیشتر داشته باشد.

در منطقه های که دمای روزانه سالانه در محدوده 23-27 درجه سانتیگراد است، برترین رشد را نشان می دهد، اما می تواند 10-38 درجه سانتیگراد را تحمل کند.

میانگین بارندگی سالانه در دامنه 1200-2000 میلی متر را ترجیح می دهد، اما بارندگی 300-3000 میلی متر را تحمل می نماید.

در منطقه های که باران شدید است بازدهی را کاهش می دهد. آفتاب کامل را ترجیح می دهد.

خیار مصری گیاهی مقاوم است، این گیاه در خاک های ضعیف رشد می نماید، اما میوه در خاک های حاصلخیز میانه دارای برترین میوه می شود.

خیار مصری زمانی که در خاک های خوب و زهکشی شده با مواد آلی بالا کاشته می شوند، بیشترین محصول را دارند.

گیاهان می توانند اولین محصول میوه نارس را در 2 ماه از زمان بذر فراوری نمایند. میوه های بالغ 3 تا 4 ماه طول می کشد تا برسد. بازده حداکثر 30-40 تن در هکتار، یا 20-25 میوه در بوته، ثبت شده است. گرده افشانی دستی گل های ماده در صبح می تواند بازده را افزایش دهد.

Loofah گیاهی کوهی است که سالانه ساقه هایش روی زمین میریزند و یا به گیاهان دیگر می چسبند.

این گیاه منبع اصلی اسفنج یا قلم موی پوستی است که به طور گسترده برای تمیز کردن بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه بعلاوه گاهی برای غذا استفاده می شود و دارای طیف وسیعی از داروهای سنتی است. اغلب در منطقه ها گرمسیری دنیا کشت می شود.1

خواص خیار مصری

این گیاه برای برطرف مسائل دهانی و جلوگیری از سرماخوردگی بسیار مفید است. بعلاوه از لوفا برای برطرف مسائل سینوسی نیز استفاده می شود. بعضی از افراد از این گیاه برای درمان دردهای عضلانی، آرتریت و دردهای قفسه سینه استفاده می نمایند.

این گیاه مقوی، استفراغ آور، مدر و مسهل است و برای درمان آسم، بیماری های پوستی و بزرگی طحال مفید است.

خیار مصری ضد درد است که خونریزی را کنترل می نماید و باعث بهبودی می شود.

گردش خون را بهبود می بخشد، عمدتاً روی ریه ها، کبد و معده عمل می نماید.

میوه ها کرم کش، ضد نفخ، ملین، تصفیه نماینده و خلط آور بوده و برای تب، سیفیلیس، تومور و برونشیت مفید است.

این میوه ها برای درمان روماتیسم ، درد در قفسه سینه ، کمردرد ، ارکیت ، بواسیر خونریزی داخلی، خونریزی داخلی و سبب افزایش شیردهی می شود.

از روغن بذر خیار مصری، نیز برای درمان جذام و بیماری های پوستی استفاده می شود.

استعمال خارجی بذر خیار مصری، آن را به زونا و جوش استفاده می نمایند.

میوه های خشک شده به عنوان اسفنج های ساینده در مراقبت از پوست برای از بین بردن پوست مرده و تحریک گردش خون محیطی استفاده می شوند

میوه های جوان این گیاه بصورت خام یا مانند کدو خورشتی می توانند خورده شوند و در حالی که برگ ها، ساقه ها، جوانه های گل و حتی گل ها، پس از کمی بخاردهی می توانند مصرف شوند. بذرها می توانند برشته و بوداده شده و یا برای روغن کشی پرس و فشرده شوند.

گل های زرد رنگ و بزرگ این گیاه گاهی به عنوان زینتی نیز کاربرد دارند.

ماساژ ملایم لوفا روی پوست به هنگام استحمام موجب چربی سوزی بافت های چربی می شود به طوری که ماساژ ده دقیقه ای این گیاه به میزان نیم ساعت فعالیت بدنی میانه چربی بدن را می سوزاند.

اسفنج لوفا کاملا گیاهی بوده و فاقد هرگونه مواد شیمیایی و مصنوعی است. یکی از کاربردهای اصلی آن استفاده به عنوان لیف حمام و یا پد پاکسازی صورت است. استحمام و ماساژ با این لیف لایه بردار علاوه بر لذت فراوان، بسیار آرامبخش است. بعلاوه موجب نرمی توام با استحکام، روشنی پوست و خون رسانی بهتر به آن می شود. پد صورت یا لیف های لایه بردار لوفا فارغ از طرح های متنوع، نحوه استفاده و نگهداری یکسانی دارند.3

کاربردهای صنعتی

میوه های جوان آن مانند خیار بصورت خام و به عنوان سبزی خورده می شود و اغلب به همین مقصود در نواحی گرمسیر آسیا کشت می شود. میوه های رسیده دارای فیبر زیاد بوده و غیرقابل خوردن می باشند و به عنوان یک شوینده یا لیف در حمام یا جهت شستن ظروف استفاده می شوند. این میوه بسیار مورد علاقه مردم چین و ویتنام است. و در بعضی نواحی به آن بامیه چینی نیز می گویند.

از لوفا در صنایع دستی، آرایشی و بهداشتی، اُرتوپد، محصولات مراقبت از پوست، طراحی داخلی ساختمان، عایق بندی صوتی و حرارتی، مواد اولیه برای ساخت تجهیزات مراقبت از بدن، در صنعت فراوری صابون و… استفاده می شود.

از این گیاه برای ساخت اسفنج و لیف نیز استفاده می شود.1

پینوشتها

1.www.khabariland.ir

2.www.tnews.ir

3.www.beytoote.com

منبع: راسخون

به "از خواص گیاه لوفا یا خیار مصری چه میدانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از خواص گیاه لوفا یا خیار مصری چه میدانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید