انتقاد تند دختر سروزیر پیشین از هند درباره وضعیت این روزهای کشمیر

به گزارش وبلاگ عکس، دختر سر وزیر پیشین کشمیر تحت کنترل هند درباره وضعیت این منطقه به دنبال لغو خودمختاری ایالت جامو و کشمیر گفت: کشمیری ها را مانند حیوان در قفس گذاشته اند.

انتقاد تند دختر سروزیر پیشین از هند درباره وضعیت این روزهای کشمیر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس، در حالی که یک نماینده تیم حقوقی دولت هند از احتمال برطرف محدودیت ها اعمال شده در کشمیر تا چند روز آینده خبر داده، ایلتیجا جاوید دختر محبوبه مفتی رئیس حزب دموکراتیک خلق جامو و کشمیر که در سال های 2016 تا 2018 سر وزیر این ایالت بود، نامه ای به وزیر کشور هند نوشته و در آن از وضعیت ناگوار کشمیری ها به شدت انتقاد نموده است.

بنا بر نوشته خبرگزاری آناتولی، دختر محبوبه مفتی سر وزیر پیشین ایالت جامو و کشمیر در نامه به آمیت شاه نوشته است: کشمیری ها را مانند حیوانات در قفس قرار داده و آنها را از حقوق اولیه انسانی محروم نموده اند.

ایلتیجا جاوید دختر محبوبه مفتی رئیس حزب دموکراتیک خلق جامو و کشمیر خاطرنشان کرد: من هم در منزلم تحت بازداشت قرار گرفته ام. به ما درباره اینکه چه زمانی اجازه بیرون رفتن از خانه را داریم، چیزی گفته نشده است. این موضوعی عجیب است چرا که من عضو هیچ حزب سیاسی نیستم و همواره یک شهروند مطیع قانون بوده ام.

اظهارات جاوید در حالی انجام شده که پیش از این خبر بازداشت خانگی چندین سیاستمدار کشمیری در آستانه لغو خودمختاری این منطقه توسط هند در رسانه ها منتشر شده بود (جزئیات بیشتر).

وی در بخش دیگری از نامه به وزیر کشور هند توضیح داد: نیروهای امنیتی (هند) مصاحبه ها من با روزنامه ها و رسانه های مختلف را دلیل بازداشتم عنوان نموده اند. حتی مرا تهدید نموده اند که اگر باز هم (با رسانه ها درباره وضعیت کشمیر) صحبت کنم، با عواقب ناگواری روبرو خواهم شد.

دختر رئیس حزب دموکراتیک خلق جامو و کشمیر خطاب به وزیر کشور هند اضافه نمود: در بزرگترین دموکراسی دنیا، یک شهروند در برابر این سرکوب غیرقابل تصور (در کشمیر) حق اظهارنظر ندارد، این موضوعی تاسف بار است که با من به دلیل بیان این حقیقت تلخ، مثل یک جنایتکار جنگی رفتار می گردد. من نگران جان خودم و کشمیری هایی هستم که درباره این اوضاع حرف زده اند.

آمیت شاه وزیر کشور هند در جلسه چهاردهم مرداد ماه در مجلس این کشور، تصمیم دولت برای لغو خودمختاری ایالت جامو و کشمیر را اعلام نموده بود؛ تصمیمی که با واکنش تند پاکستان را به همراه داشت (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا).

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتقاد تند دختر سروزیر پیشین از هند درباره وضعیت این روزهای کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند دختر سروزیر پیشین از هند درباره وضعیت این روزهای کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید