(اینفوگرافیک) افزایش تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو

به گزارش وبلاگ عکس، سازمان دامپزشکی کشور در اطلاعیه ای نسبت به شیوع بیماری تب کریمه کنگو هشدار داد: از ابتدای امسال تا به امروز پنج نفر مبتلا به تب کریمه کنگو شناسایی شده اند که یک نفر فوت شده است.

(اینفوگرافیک) افزایش تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این اطلاعیه آمده است: شرایط پیشگیری و درمان بیماری تب کریمه کنگو در کشور مهیا است ضمن اینکه تب کریمه کنگو بین انسان و دام مشترک است و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، انسان مبتلا خواهد شد.

سازمان دامپزشکی کشور از مردم خواست هشدار ها را در این زمینه جدی بگیرند: حذف کنه ناقل بیماری به وسیله سم پاشی و حمام دادن دام ها و سم پاشی و ضدعفونی نمودن اماکن دامی طبق نظر دامپزشکی، خودداری از له کردن کنه با دست یا روی بدن دام، خودداری از تماس غشا های مخاطی بدن (نظیر چشم و دهان) با ترشحات و خون دام آلوده، خودداری از کشتار دام در محل های غیرمجاز، تهیه گوشت موردنیاز از محل های مطمئن و تحت نظارت دامپزشکی، نگهداری گوشت تازه دام به صورت کامل به مدت 24 ساعت در دمای 2 تا 4 درجه سانتیگراد. (دمای یخچال)، روش های حفاظت شخصی در تماس با ترشحات و خون حیوان (پوشیدن دستکش، لباس بلند، چکمه، ماسک و عینک)، اجتناب از خوردن جگر خام ونیم پخته، پختن گوشت باعث ازبین رفتن ویروس می گردد.

در این اطلاعیه آمده است: تولیدنمایندگان و افرادی که در کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی کار می نمایند در صورت ایجاد هرگونه زخم یا جراحت جلدی در حین کشتار و با بروز علائم بیماری، سریعاً به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایند.

منبع: فرارو

به "(اینفوگرافیک) افزایش تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(اینفوگرافیک) افزایش تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید